Nawigacja

Rok szk.2009/2010 Rok szk.2010/2011 Rok szk.2011/2012 Rok szk. 2012/213 Rok szk. 2013/2014 Rok szk.2014/2015

Archiwum

Rok szk.2009/2010

WYDARZENIA
    6 Października 2009r. UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I Uroczystą akademię przygotowała wychowawczyni kl. I mgr Agnieszka Kowalczyk i wych.  kl. VI  mgr Anna Koprowska. Przy dekoracji pomogła mgr Magdalena Myśliwiec. Uczniowie VI klasy przywitali i z radością przyjęli do swojego grona młodszych kolegów. Pasowania na uczniów dokonał pan wicekurator mgr Tadeusz Żesławski. Prócz niego gościliśmy na pasowaniu dyrektora delegatury w Częstochowie panią mgr Agatę Ledwoń i wiceprezydenta Częstochowy pana Jacka Betnarskiego.
     8 Października 2009r. PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ  IM. JANA PAWŁA II Z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża już od 2001r. szkoły mające za patrona Jana Pawła II pielgrzymują na Jasną Górę. W tym roku przybyło ponad 20 tyś. dzieci i młodzieży wraz z nauczycielami ze wszystkich stron Polski. Mszy św. na Szczycie Jasnogórskim przewodniczył abp Józef Kowalczyk, nuncjusz apostolski w Polsce. Uczniowie wypowiedzieli Akt Zawierzenia Matce Bożej.
     14 Października 2009r. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ uczciliśmy szkolną akademią przygotowaną przez panią mgr Małgorzatę Jagiełę z uczniami klasy IV i V. Oprawą plastyczną uroczystości zajęła się pani mgr Magdalena Myśliwiec. Uczniowie wystąpili w przedstawieniach pt. "Dzień Nauczyciela serca rozwesela" i "Ortograficzna corrida", zaśpiewali piosenkę "Szkolny blues", a tradycyjne sto lat zostało zagrane na fletach. Gościem honorowym była pani mgr Agata Ledwoń - Dyrektor Delegatury w Częstochowie. 

16 Października 2009r. DZIEŃ PAPIESKI
Co rok w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża odbywają się w naszej szkole uroczyste akademie. Tegoroczny montaż słowno muzyczny z wykorzystaniem fragmentów homilii Jana Pawła II przygotowali: pani mgr Alicja Boś i o. Faustyn Sapiecha.

  20 października 2009 r. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ZŁOTA POLSKA JESIEŃ" dla klas młodszych zorganizowany przez mgr Monikę Kałę i mgr Renatę Langier. W dniu 20 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Na konkurs "Złota Polska Jesień" napłynęło wiele prac ze Szkół Podstawowych nr 48, 30, 18, 13 i oczywiście 37 :-)  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
    29 października w  DNIU BEZ PAPIEROSA odbył się konkurs plastyczny pod tytułem "Nie palę!". Za najlepsze prace uznano plakat Dagmary Bąk z V klasy i pracę Kingi Przybylskiej z klasy VI.
     11Listopada ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W dniu 10.11.2009r. o godz. 8.30 w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez panie: Renatę Langier i Annę Koprowską. Oprawą plastyczną zajęła się pani Magdalena Myśliwiec, natomiast  muzyczną pan Bartosz Szaraniec. Uczniowie kl. VI, wspomagani przez chórek kl. V, przedstawili montaż słowno-muzyczny, składający się z wierszy i pieśni patriotycznych o tematyce Niepodległościowej. Uczniowie poprzez swoje występy pokazali, że w dzisiejszych czasach obchody Święta 11 Listopada to szacunek dla wielkich, często bezimiennych bohaterów, to hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To moralny obowiązek każdego Polaka.
      Przez miesiąc listopad i początek grudnia zbierano ciepłą odzież dla rodzin uboższych, która została przekazana na częstochowskie PCK. Zbiórkę zorganizowała i nadzorowała pani mgr Sylwia Nowak. 
   22 grudnia SZKOLNA WIGILIA. W ostatni dzień przed przerwa świąteczną - we wtorek 22.12.2009 r. każda klasa zorganizowała uroczystą wigilię. W świąteczny nastrój wprowadziły nas klasa VI i V, które zaprezentowały wspaniałe Jasełka, przygotowane przez panią mgr Alicję Boś oraz ojca Faustyna Sapiechę. Później przyszedł czas na życzenia świąteczne i klasowe wigilie.
  Od 15 do 19 lutego pierwszym tygodniu ferii nauczyciele w ramach wolontariatu zorganizowali uczniom akcję pt.: "DRZWI OTWARTE". Uczniowie w dwóch pierwszych dniach uczestniczyli w zabawach na terenie szkoły, a od środy do piątku byli w muzeum zapałek, na ścianie wspinaczkowej, na lodowisku i na basenie. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci. Dziennie przebywało na nich średnio ok.35 osób.   
      21 marca odbyła się impreza charytatywna na rzecz naszej szkoły w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. mieliśmy okazję obejrzeć i przede wszystkim wysłuchać recitalu pt.: "Stachura" w wykonaniu  Piotra Machalicy oraz Roberta Dorosławskiego. Po przedstawieniu spotkaliśmy się w foyer na krótkim poczęstunku zorganizowanym przez rodziców uczniów naszej szkoły.
     30 marca odbyło się rozwiązanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego NASZA PIĘKNA ZIMA" zorganizowanego przez  p. mgr Irenę Sznober. Udział w konkursie wzięło 8 placówek oświatowych: 5 przedszkoli i 3 szkoły. Na konkurs wpłynęło około 100 prac w różnych technikach plastycznych :-) Udział w konkursie wzięli: Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny, Miejskie Przedszkole nr 1 im. Misia Uszatka, Miejskie Przedszkole nr 18, Miejskie Przedszkole nr 14, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 8 im. H. Poświatowskiej, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 19, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 30 im. por. M. Brzeskiego i oczywiście Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 37 im. Jana Pawła II czyli "nasze przedszkolaki"!  
     
31 marca tradycyjnie spotkaliśmy się w klasach przy wielkanocnym stole. Złożyliśmy sobie wspaniałe życzenia i podzieliliśmy się świątecznym jajeczkiem :-)
     W dniach 7 - 9 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole obchody z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA  2010, wszystkie działania nadzorowała pani mgr Jolanta Walter. 7 kwietnia odbył się apel dotyczący informacji nt. obchodów Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole      
w mieście, a następnie klasy IV - VI posadziły na terenie szkoły drzewka owocowe jako symbol zdrowia!
9 kwietnia odbyło się kilka konkursów: konkurs tematyczny związany ze Światową Organizacją Zdrowia WHO dla klasy VI, konkurs plastyczny "Życie w mieście a zdrowie" dla klasy IV oraz konkurs na projekt plakatu promującego Światowy Dzien Zdrowia 2010 dla klasy V.Uczniowie obejrzeli multimedialne prezentacje nt. zdrowego stylu życia przygotowane przez uczennice klay VI, a zakończyliśmy apelem podsumowującym obchody Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole, na który zostały rozdane dyplomy, a każdy uczeń otrzymał jabłko jako symbol zdrowia;-)
W dniach 12 - 14 kwietnia uczciliśmy pamięć OFIAR KATYNIA. 12 kwietnia delegacja uczniów z nauczycielką historii mgr Anną Koprowską złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod Pomnikiem Ofiar Katynia na częstochowskim cmentarzu Kule. 13 kwietnia był Dniem Pamięci Ofiar Katynia w naszej szkole, wysłuchaliśmy apelu przygotowanego przez klasę VI. 14 kwietnia szkolna delegacja wraz ze Sztandarem Szkoły wzięła udział w uroczystościach miejskich - Marsz Pamięci z Jasnej Góry do placu koło trasy DK1, gdzie posadzono Dęby Pamięci. 
  22 kwietnia MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI. Klasa V przygotowała akademię w formie rozprawy sądowej. Panie mgr Agnieszka Bielas i mgr Agnieszka Kowalczyk rozdały dyplomy i nagrody w konkursie przyrodniczym "Rzeźba z odpadów" , a my mogliśmy podziwiać wszystkie prace konkursowe :-) Odbył się również turniej wiedzy ekologicznej dla klas I -III pt.: "Ratujmy naszą Ziemię" przygotowany przez p. mgr Jadwigę Basińską. W turnieju wzięły udział 5 - osobowe reprezentacje klas młodszych i zaprezentowały wysoki poziom wiedzy na temat ochrony przyrody i jej znaczenia dla człowieka. I miejsce zdobyli uczniowie klasy II, II miejsce uczniowie klasy I, a III miejsce uczniowie klasy III. Dzieci z Oddzialu przedszkolnego wzięły udział w konkursie plastycznym "Segregujemy odpady", a najciekawsze prace zostały wyróżnione i nagrodzone dyplomami. 
     
30 kwietnia uroczystą akademią uczciliśmy Święto KONSTYTUCJI 3 MAJA. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas II i V  pod opieką pani mgr Jadwigi Basińskiej oraz pani mgr Doroty Ordowskiej.
         
5 maja w ramach obchodów ROKU HISTORII NAJNOWSZEJ klasy starsze wysłuchały prelekcji pana Mieczysława Malika - działacza Solidarności w Częstochowie i Radnego Dzielnicy Lisiniec/Wielki Bór na temat naszej historii z czasów przemiany ustrojowej. Mieliśmy też okazję obejrzeć wystawkę dokumentów z czasów Stanu Wojennego oraz początków Solidarności w Polsce. 
      7 maja DZIEŃ EUROPY.
Dzień Europy połączyliśmy z realizacją programu "Trzymaj Formę", w związku z tym uczniowie naszej szkoły poznawali i przygotowywali zdrowe potrawy z krajów Unii Europejskiej. Każda klasa zaprezentowała zdrowe sałatki i inne posiłki z wybranego kraju europejskiego: Oddział Przedszkolny zrobił zdrowe polskie kanapki, klasa I zaprezentowała potrawy z Portugalii, klasa II poczęstowała nas  specjałami francuskimi, klasa III przygotowała niemiecką sałatkę, klasa IV postawiła na kuchnię grecką, klasa V przygotowała potrawy włoskie, a klasa VI pikantne dania hiszpańskie.
      
18  maja 2010r. minęła 90 rocznica urodzin Naszego Patrona Jana Pawła II. Z tej  okazji 17 maja w naszej szkole odbył się już IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MUZYCZNY pt. Jan Paweł II Wielki zorganizowany przez panią mgr Magdalenę Myśliwiec. Patronem honorowym konkursów jest pani dyrektor filharmonii częstochowskiej Beata Młynarczyk, która co rok zaszczycała nas swoją obecnością i czynnie uczestniczyła w konkursie jako przewodnicząca jury. W składzie jury znajdowała się  również pani dyrektor nasze szkoły Jadwiga Gondek i dwoje nauczycieli ze szkół biorących udział w konkursie.
    18 maja uczciliśmy pamięć Naszego Patrona tworząc plakaty oraz albumy o jego życiu.
Przedstawiciele klasy VI wraz z p. Anną Koprowską wzięli również udział w zorganizowanym w Bibliotece Miejskiej w Częstochowie czytaniu encyklik Jana Pawła II.
     2 czerwca klasa IV przygotowana przez panią pedagog Jolantę Walter przedstawiła scenkę zatytułowaną "SP 37 Szkołą bez przemocy."
     14 czerwca odbyły sie pokazowe zajęcia w klasie I, przygotowane i prowadzone przez p. Agnieszkę Kowalczyk, kończące realizację projektu unijnego "Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Wiedzy".
      16 czerwca obejrzeliśmy akademię przygotowaną przez uczniów kl. V i IV oraz p. Malgorzatę Jagiełę z okazji Światowego Dnia Ksiązki,      pt. "Wokół Książki" 
     22 czerwca odbyła się zabawa klasy VI - komers, a 2 dni póżniej uroczyście pożegnaliśmy klasę VI. Życzymy powodzenia w  gimnazjum! 

 

Samorząd Szkolny
Opiekunki :mgr Monika Kała i mgr Ewa Suchan
przewodniczący: Filip Wojszczak, zastępca: Monika Polańska, sekcja dekoratorska - dba na bieżąco o gablotę Samorządu, wykonuje afisze reklamowe informujące o wydarzeniach organizowanych przez Samorząd.Jest również grupa odpowiedzialna za oprawę muzyczną dyskotek.
    Wrzesień rozpoczął się wyborem zarządu i już we wrześniu przeprowadzono akcję charytatywną "Szkoło Pomóż i Ty". Rozprowadzano kalendarzyki, z których dochód został przeznaczony na rzecz Fundacji Pomóż i Ty. Tym razem była to pomoc dla niepełnosprawnego  14-letniego Arkadiusza Kukawskiego. Ze sprzedaży kalendarzyków uzyskano kwotę 93 PLN.
    Samorząd Szkolny co roku pamięta o swoich nauczycielach i składa życzenia ze "słodkim dodatkiem".
     Na bieżąco Samorząd prowadzi akcję "Twój szczęśliwy numerek". Losowane jest 5 numerów na każdy dzień tygodnia. Uczniowie, których numer został wylosowany, mają prawo być niepytani w danym dniu. Przeprowadzana jest również akcja "Pomocy w dyżurach" - wyznaczani są uczniowie pomagający nauczycielom przy pełnieniu dyżurów na przerwach, po dwie osoby na każdym korytarzu oraz dwie osoby codziennie przed lekcjami w szatni.
   Samorząd Szkolny na bieżąco prowadzi Kronikę Szkoły.
2  4 listopada DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA.
We wtorek 24.11.2009 r. odbyła się w naszej szkole Dyskoteka Andrzejkowa. Świetnie się bawiliśmy i  poznaliśmy  naszą przyszłość w Salonie Wróżb. Można też było wziąć udział w zabawie - taniec w parach z balonami :-) i podczas wspólnej wróżby z "chodzącymi po sali" butami dowiedzieć się kto pierwszy weźmie ślub;-). Na korytarzu działała kawiarenka dla spragnionych i głodnych łasuchów.
   4 grudnia SZKOLNE MIKOŁAJKI
W piątek 4 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj i rozdał prezenty wszystkim grzecznym dzieciom!
 
 GÓRA GROSZA. Jak co roku, w grudniu wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Towarzystwa NASZ DOM pt. "Góra Grosza". W tym roku w Naszej Szkole zebraliśmy 231,56 PLN na pomoc potrzebującym dzieciom. Jak zawsze klasy, które zebrały najwięcej "grosików" zostały nagrodzone dyplomami :-) A oto oficjalne wyniki naszej zbiórki (wynik klasy przeliczamy na ilość uczniów w tej klasie - tak aby każda klasa miała równe szanse:-) 
miejsce I     klasa V (4,43 PLN na ucznia)
miejsce II    klasa IV (3,85 PLN na ucznia)
miejsce III   klasa VI (2,32 PLN na ucznia)
miesce IV  oddział przedszkolny (1,99 na ucznia)
miejsce V     klasa III (1,70 PLN na ucznia)
miejsce VI     klasa II (0,78 PLN na ucznia)
miejsce VII   klasa I (0,27 PLN na ucznia)
Wszystkim klasom bardzo dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy do wspólnej pomocy potrzebującym dzieciom już za rok w kolejnej edycji "Góry Grosza".
    W styczniu przeprowadzona została trzecia akcja charytatywna dla UNICEF Polska na rzecz dzieci z Haiti poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Zebrano i przesłano 174,15 PLN
  9 lutego
ZABAWA KARNAWAŁOWO - WALENTYNKOWA. We wtorek odbyła się zabawa, na którą dzieci przyszły poprzebierane za znane postaci z bajek lub bohaterów filmów i książek dla dzieci. Najciekawsze stroje zostały nagrodzone. Na początku dyskoteki rozdane zostały Walentynki, które można było przesyłać przez naszą pocztę walentynkową. Pomiędzy tańcami odbywały się  konkursy z nagrodami. Odbyła się również zabawa dla klas starszych "Randka w ciemno". Tradycyjnie funkcjonowała kawiarenka z pysznymi wypiekami naszych mam ;-)

 

25 czerwca  zakończenie roku szkolnego 2009/2010. 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie
    Szkoła Podstawowa Nr 37
    ul. Wielkoborska 54
    42-200 Częstochowa
  • fax: 34/3629104

Galeria zdjęć