• Gdy gaśnie pamięć ludzka niechaj mówią kamienie-  13 grudnia 1981 PAMIĘTAMY

W tym roku przypada 40 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Z tej okazji nasza szkoła bierze udział w projekcie - ,, Gdy gaśnie pamięć ludzka niechaj mówią kamienie”- 13 grudnia pamiętamy. Projekt organizowany jest przez  – Śląskiego Kuratora Oświaty – panią Urszulę Bauer. Patronat nad projektem sprawują Pani Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego i Pan Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego. Partnerami projektu są: NSZZ Solidarność Region Śląsko – Dąbrowski, IPN Oddział w Katowicach oraz Stowarzyszenie ,,Dumni z Polski”. W ramach projektu w naszej szkole zorganizowano wystawę zdjęć przedstawiającą tamte grudniowe dni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dnia 22.11.2021 roku uczniowie klas V, VIIa, VII b i VIII obejrzeli film dokumentalny pt. " Nie zabierajcie Mamy". Jest to film dokumentalny, który przedstawił uczniom nieopowiedzianą do tej pory historię działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.). Uczniowie w trakcie oglądania filmu byli poruszeni prawdziwymi historiami opowiedzianymi przez kobiety. Z wielkim zaangażowaniem śledzili przebieg opowiadanych wydarzeń.

Wystawa o stanie wojennym

W dniach 15 i 16 grudnia w naszej szkole miała miejsce wystawa o stanie wojennym. Wystawa zorganizowana została w związku z projektem edukacyjnym ,,Gdy gaśnie pamięć ludzka niechaj mówią kamienie”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy.