• Nakrętki

• Nakrętkowy sukces!

Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w akcji „Nakrętkowa Częstochowa 2017” w kategorii „szkoła podstawowa”. Zbiórka nakrętek jest akcją charytatywną, a uzyskane z niej fundusze zasiliły konto Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Podaj Dalej” i zostały przekazane na leczenie i rehabilitację podopiecznej stowarzyszenia.

W roku szkolnym 2016/2017 zebraliśmy 175 kg plastikowych nakrętek. Nagrodą dla szkoły są dwa mikrofony bezprzewodowe, które na pewno będą nam służyły podczas szkolnych imprez i uroczystości.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom, Przyjaciołom szkoły zaangażowanym w zbiórkę serdecznie

Akcja trwa nadal…

W roku szkolnym 2017/2018 kolejny rok włączyliśmy się w akcję „Nakrętkowa Częstochowa”, polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Podaj Dalej”.

Chcemy przypomnieć, że zbieramy wyłącznie plastikowe nakrętki:

- po produktach spożywczych (np. napojach, sokach, kawie, mleku, ketchupie, musztardzie, oleju spożywczym itp.)

- z pojemników po chemii gospodarczej (np. po płynach do mycia naczyń, prania i płukania tkanin, pasty do zębów, itp.)

- z opakowań po kosmetykach (np. po szamponach, płynach do kąpieli, mydłach w płynie, kremach itp.)

UWAGA!

Z nakrętek należy usuwać gąbki i wklejki papierowe.

NIE ZBIERAMY NAKRĘTEK:

- z butelek po olejach technicznych i smarach

- z butelek po środkach owadobójczych, chwastobójczych i innych trujących chemikaliach, substancjach żrących i substancjach wybielających (np. Domestos, Kret, itp.)

- z pojemników po farbach i klejach

Celem akcji jest pomoc charytatywna podopiecznym Stowarzyszenia w zakresie leczenia i rehabilitacji oraz propagowanie działań i zachowań proekologicznych zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

W roku szkolnym 2014/2015 zdobyliśmy I miejsce w konkursie i zdobyliśmy dla naszej szkoły laptop!