•  

          Dyrekcja Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie informuje, że na stronie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie znajduje się vademecum pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
          Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze stroną ale również do zamieszczenia linku na Państwach stronach.

          https://www.womczest.edu.pl/new/vademecum-pomocy-psychologiczno-pedagogicznej/

          Przypominamy, że Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie posiada własną stronę WWW:
          http://zppp.ids.czest.pl/

          Z poważaniem 

          Dyrekcja ZPPP w Częstochowie

        • INFORMACJA  

          W czasie rygorów sanitarnych osobisty kontakt z psychologami często jest utrudniony, a młodzi ludzie w epidemicznej rzeczywistości narażeni są na różne źródła stresu – czy to w związku ze zdalną nauką, czy np. zmieniającą się sytuacją życiową rodziców i napięciami, które może to powodować. W ramach Częstochowskiego Centrum Interwencji Kryzysowej zaczęła działa Internetowa Poradnia Kryzysowa. Młodzi ludzie doświadczający przemocy, hejtu, dyskryminacji czy innych życiowych trudności mogą liczyć na pomoc i wsparcie psychologów i interwentów kryzysowych wysyłając mejla na adres pomoc@cztps.eu  

        •    
           
             
             
             
             

          Szanowni Państwo

          uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

          W związku ze zmianą numeru telefonu zaufania prosimy o przekazanie tej informacji uczniom, rodzicom i nauczycielom. Ważne jest, aby ze wszystkich tablic informacyjnych w szkołach i placówkach oraz z plakatów i materiałów upowszechniających pomoc w kryzysie psychicznym został usunięty dotychczasowy numer, a w jego miejsce pojawił się aktualny. 

          Zachęcamy do szerokiego upowszechnienia aktualnego numeru telefonu, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, że telefon działa i można z niego korzystać. Zależy nam na zachowaniu ciągłości wsparcia dzieci i młodzieży przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne.

          Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

          Z wyrazami szacunku

          Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
          Ministerstwo Edukacji i Nauki