• eTwinning

          • W roku szkolnym 2023/2024 klasa 6 realizuje projekt eTwinning ze szkołą w Turcji. Projekt nosi nazwę „Let’s get to know each other” . Głównym celem projektu jest podnoszenie kompetencji językowych takich jak pisanie, mówienie w języku angielskim oraz poznanie kultury i zwyczajów partnerskiego kraju. Uczniowie piszą maile do swoich rówieśników na różne tematy oraz spotykają się na komunikatorach internetowych video. 20 lutego 2024r. polscy uczniowie połączyli się z rówieśnikami z Turcji za pomocą Google Meet i mieli okazję porozmawiać ze sobą. Uczestnicy projektu opowiadali o sobie, o swoich zainteresowaniach, rodzinie, ulubionych przedmiotach w szkole. Uczniowie chętnie zadawali sobie nawzajem pytania i udzielali na nie odpowiedzi. Dla wszystkich uczestników to było nowe doświadczenie i z niecierpliwością czekają na następne spotkania video.

          • „Częstochowianie na frontach II wojny światowej 1944”

          • 15 lutego 2024 roku w sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy miała miejsce inauguracja projektu historyczno-edukacyjnego „Częstochowianie na frontach II wojny światowej 1944”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych. Całoroczny projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Częstochowy. W projekcie wezmą udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

          • Igrzyska Zdrowia

          • 15 lutego 2024 r. odbyły się w Hali Sportowej Częstochowa IGRZYSKA ZDROWIA pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowa Krzysztofa Matyjaszczyka, mające na celu  promocję zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. W tym roku szkolnym na igrzyskach naszą szkołę reprezentowali również uczniowie klasy 1a wraz z opiekunami.
            Podczas imprezy dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności pod kątem różnych dyscyplin sportowych. Na przygotowanych 21 stacjach porad udzielali instruktorzy, trenerzy i sportowcy z lokalnych klubów. Pośród osób prezentujących różne dyscypliny sportu uczniowie spotkali również swoich kolegów/ koleżanki wraz z trenerami z klubów sportowych do których przynależą. Uczniowie nie rywalizowali między sobą, ale mogli w radosnej i sportowej atmosferze spędzić czas w ruchu. Podczas przerw duże wrażenie na uczestnikach wywarły stoiska umieszczone w strefie zdrowego żywienia. Uczniowie mogli tam zjeść pyszne zdrowe kanapeczki, owoce i inne przekąski. Dla kolejnych grup wyświetlano film edukacyjny Piramida zdrowego żywienia. Pierwszoklasiści mogli również wziąć udział w konkursie wiedzy o sporcie. Dla wszystkich uczniów był to ciekawy, pełen niespodzianek dzień.
            Pamiętajmy, że dbałość o zdrowie to podejmowanie codziennych wyzwań i właściwych
            wyborów.

          • Walentynki

          • W dniu 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Staraliśmy się, aby ten dzień był wyjątkowy, nie traktowany tylko w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazja do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie mogli wrzucać zaadresowane kartki z życzeniami dla swoich sympatii, które potem roznosił szkolny listonosz. W tym dniu obowiązywał specjalny dress code – ubrania w kolorze czerwonym. Uczniowie także dekorowali drzwi wejściowe swoich klas w barwy zarezerwowane specjalnie na walentynki. Dodatkową atrakcją tego dnia była również zorganizowana przez samorząd zabawa w poszukiwanie swoich drugich połówek. Uczniowie losowali połówki serc na których umieszczone były obrazki, cytaty wśród których znajdowało się 20 par. Osoby, które odnalazły wśród społeczności szkolnej drugą połowę serca otrzymały słodką niespodziankę.

          • Zbiórka WOŚP

          • W tym roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w zbiórkę 32 FINAŁU WOŚP pod hasłem „Płuca po pandemii”. Od stycznia uczniowie kwestowali z puszką po szkole, darczyńców obdarowywali uśmiechem i serduszkiem. Dzięki Państwa wsparciu uzbieraliśmy 627,48 zł. Bardzo dziękujemy za udział w akcji, zaangażowanie i wielkie serca.

          • Ferie w Mieście 2024

          • Tegoroczne „Ferie w Mieście 2024”, podobnie jak w latach ubiegłych, spędziliśmy aktywnie.
            W poniedziałek 29 stycznia uczniowie klas młodszych pod opieką nauczycieli korzystali z karuzeli, kolejek, torów przeszkód i wielu innych atrakcji Parku Rozrywki Mandoria w Rzgowie. Starsi uczniowie wraz z nauczycielami pokonywali laserowy tor przeszkód i korzystali z rozrywek oferowanych przez Laserhouse w Częstochowie.
            Wtorek 30 stycznia był dniem kina. Młodsi uczniowie mogli obejrzeć drugą część filmowego hitu - francuską animację pt. „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”, w której pingwin Moris tym razem maluje się na pomarańczowo, aby wyglądać jak tygrys i dowodzi drużyną obrońców ekosystemu i przyrody dżungli. Ekipa nie cofnie się przed żadnym niebezpieczeństwem, podejmie każde wyzwanie, aby wszystko zakończyło się dobrze. Drugim filmem była pozycja dla nieco starszych uczniów pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak” - pięknie opowiedziana historia młodej dziewczyny osadzona w realiach II Wojny Światowej. Historia związana z odpowiedzialnością za siebie i drugiego człowieka opowiedziana współcześnie nie traci nigdy na wartości. To, co ważne, jest ponadczasowe. Po zakończeniu seansów uczniowie mogli zwiedzać Częstochowę lub na lodowisku doskonalić swoją jazdę na łyżwach. Po dużym wysiłku był oczywiście czas na posiłek w ulubionej restauracji.
            Dzień 31 stycznia, w środę, był już całkowicie wyjazdowy. Uczniowie klas starszych wraz z nauczycielami brali udział w wycieczce do Katowic i Chorzowa. Dojazd pociągiem Kolei Śląskich dla młodzieży szkolnej w ferie za
            symboliczną złotówkę podwyższył kwotę kieszonkowego. Zwiedzając śląską aglomerację, uczniowie poruszali się transportem miejskim. Pierwszym przystankiem był pobyt w Papugarni Carmen w Katowicach, gdzie, obcując z tymi pięknymi ptakami, mogliśmy obserwować je z bliska, karmić, poznać zwyczaje, a nawet zatańczyć z piękną arą. Po obiedzie pojechaliśmy do Ogrodu Świateł w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie. Przy pięknej muzyce filmowej zwiedzaliśmy miasto „Legendia” nocą. Iluminacje świetlne nawiązywały do historii Pięknej i Bestii. Podróż opowiedzianą światłem po krainie Garden of Lights odbywa się na świeżym powietrzu, na terenie parku z urokliwym jeziorem, z wykorzystaniem atrakcji: karuzeli, instalacji świetlnych, krainy luster i wielu innych. Każdy miał możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, odpowiadając na 10 pytań w aplikacji mobilnej.
            Czas ,,Ferii w Mieście 2024” upłynął szybko i ciekawie.

          • Zabawa karnawałowa

          • W czwartek 24 stycznia w szkole odbyła się zabawa karnawałowa długo wyczekiwana, gdyż jej hasłem przewodnim były Szalone Lata 80- te. Uczniowie mieli czas by się do niej przygotować, poznać stroje z tamtych lat, jak i ku naszemu zdziwieniu także piosenki. Zjawiskowy wystrój sali wprowadził w taneczne klimaty, każdemu udzielił się radosny nastrój, wszyscy bawili się świetnie. Zabawę dla klas młodszych wraz z konkursami prowadził DJ, natomiast w rolę DJ - a klas starszych wcieliły się panie z samorządu, które także prowadziły wiele ciekawych zabaw z nagrodami. W trakcie zabawy uczniowie mogli także udać się do naszego szkolnego bufetu na słodki poczęstunek i napoje. Czas zabawy szybko minął, zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swych domów. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizację zabawy: zarówno Nauczycielom jak i Uczniom, a także Rodzicom za wsparcie naszego szkolnego bufetu.

          • Spotkanie z policjantem

          • Już za kilka dni w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe dlatego w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów dnia 23 stycznia odbyły się spotkania profilaktyczno – edukacyjne dla uczniów klas 0-III oraz IV-VII z funkcjonariuszami policji na temat bezpiecznych ferii. Spotkanie poprowadził sierż. szt. Łukasz Bednarski, który przypominał uczniom o zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii oraz o tym jak ich unikać. Omówił niebezpieczeństwa z którymi można się spotkać w trakcie uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ulic oraz przed pokusą uczestniczenia w kuligach z pojazdami mechanicznymi. Przypomniał również o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach – z naciskiem na noszenie odblasków. Pan policjant pouczył również naszych uczniów aby unikali kontaktu z obcymi osobami i zamykali dom od wewnątrz kiedy zostają sami oraz aby nie otwierali drzwi osobom nieznajomym. Na zakończenie funkcjonariusz przypomniał dzieciom numer alarmowy 112. Uczniowie chętnie zadawali pytania dzielnicowemu i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Po tak pouczającej prelekcji uczniowie mogą bezpiecznie rozpocząć zimowy odpoczynek.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • ,,Babciu, Dziadku, w dniu Waszego święta,

            życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

             Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. 22 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie z  klasy II i III  przedstawiły wyjątkowy program artystyczny, na  który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoich wnuków, przenosząc się do czasów swojej młodości- gdy wszyscy mieli po dwadzieścia lat.  Młodzi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, nagradzając ich gromkimi brawami. Na zakończenie z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali dla wyjątkowych gości słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

             

          • Wycieczka do "Stefanówki" klasy I

          • 18 stycznia dzieci z klasy pierwszej wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej "Stefanówka", gdzie miały możliwość poznać i poczuć prawdziwy klimat gospodarstwa rolnego w bezpieczny sposób. Spotkały się ze zwierzątkami, które śmiało można było pogłaskać i nakarmić. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których własnoręcznie wykonali mydełka dla babci i dziadka z okazji ich zbliżającego się święta. Wrażeń co niemiara! 

          • Akcja Gofry

          • 11 stycznia w naszej szkole Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował akcję pieczenia gofrów. Uczniowie od samego rana mogli skosztować tych słodkości, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Kolejki były duże, ciężko było nadążyć z pieczeniem, bo kto by nie zjadł gofra. Do wyboru były gofry z cukrem pudrem, a także z bitą śmietaną, sosem owocowy i kolorową posypką cukierkową.
            Dziękujemy za włączenie się w zaproponowaną akcję.

          • Gratulacje

          • Niezmiernie miło nam poinformować, iż Natan Woźniak, uczeń klasy 6, zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na ,, Świąteczną Ozdobę Sensoryczną". GRATULUJEMY!

          • Spektakle w Klubie Politechnik

          • 9 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VI wybrali się do Klubu Politechnik na spektakle: dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III obejrzały spektakl „Kot w Butach” a uczniowie klas IV-VI spektakl „Chłopcy z placu Broni” .

             „Kota w Butach” przedstawiać nie trzeba, to jedna z najpopularniejszych opowieści dla najmłodszych. Teatr Aczemu posiłkował się fantastyczną i zabawną wersją Jana Brzechwy.

             „Chłopcy z Placu Broni”- powieść została przetłumaczona na ponad 40 języków i na całym świecie młodzi ludzie uczą się na niej o najważniejszych wartościach, o tym, co piękne i bolesne, o sile i słabości. O sobie. I o innych. Teatr Aczemu przedstawił go w formie muzycznej.

            Obydwa spektakle bardzo podobały się naszym uczniom.

          • Jasełka w kościele

          • W niedzielę 7 stycznia po Mszy Świętej nasi najmłodsi uczniowie z klasy I oraz oddziału przedszkolnego, dzięki zaproszeniu Ojca Proboszcza Radomira, ponownie mieli okazję przedstawić jasełka. Tym razem zaprezentowali się w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny swoim rodzicom, dziadkom i wszystkim zgromadzonym na Eucharystii. Aktorów nagrodzono gromkimi brawami, którzy swoimi słowami, pieśniami i tańcem przekazali obecnym w kościele kilka ważnych prawd, kończąc wystąpienie prostą wskazówką: "Pomagajmy jak możemy, zróbmy co w naszej mocy, bo może i my kiedyś będziemy potrzebować od bliźnich pomocy".

          • Żywa lekcja historii

          • 18 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne poświęcone tematyce wojen w XVII-wiecznej Polsce. Przedstawienie miało formę żywej lekcji historii. Aktorzy zaprezentowali uzbrojenie
            wojsk z okresu wojen XVII wieku. Uczniowie mieli okazję miedzy innymi wystąpić w zbroi husarskiej.
            Żywa lekcja historii umożliwiła bliższe poznanie zagadnień znanych z podręcznika i pozwoliła rozbudzić
            wyobraźnię.

          • Wyniki konkursu Memory Master

          • Dnia 25.10.2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym z Języka Angielskiego MEMORY MASTER.

            Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Miło nam poinformować, że mamy 3 laureatów konkursu i 1 wyróżnienie:

            Kamila Leszczyna kl 6 – LAUREATKA II stopnia

            Olivier Rogacz kl 6 – LAUREAT II stopnia

            Lena Jarząbek kl 5 – LAUREATKA III stopnia

            Bruno Rogacz – wyróżnienie

            Serdecznie gratulujemy!!

          • Dzień śpiocha

          • „Już od rana słychać szloch
            Co się dzieje? Wstaje śpioch...
            Więc go pytam: Co się stało?
            I czy mu się dobrze spało?
            Też pytanie - „Jak się spało?”
            Bardzo dobrze. Tylko mało...
            Z. Szczepanik

            Dnia 05.01.2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Śpiocha. Co najważniejsze - uczniowie wcale nie zaspali na lekcje ale przyszli ubrani w piżamy, szlafroki i kapcie oraz przynieśli ze sobą poduszki, koce oraz pluszaki. Mimo ponurej i zimnej aury na dworze w naszej szkole panowała bardzo ciepła i wesoła atmosfera i nikomu nie chciało się spać, ponieważ przygotowaliśmy dla naszych uczniów wiele atrakcji takich jak: międzyklasowe zawody w przeciąganiu liny, muzykę w trakcie przerw międzylekcyjnych, przy której uczniowie mogli się rozluźnić i potańczyć oraz wspólne zabawy ruchowe takie jak gra w Twistera czy w klasy. Jednym słowem – dużo się dzisiaj działo! Uczniowie integrowali się ze sobą i doskonale bawili, a cały dzień minął bardzo wesoło. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!

          • Gratulacje!

          • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń klasy 3 Filip Murawski zdobył II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt: " Kartka świąteczna". Życzymy Filipowi dalszych sukcesów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie
      • fax: 34/3629104
      • Szkoła Podstawowa Nr 37 ul. Wielkoborska 54 42-200 Częstochowa Poland
      • Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie jest czynny w godzinach: 7:30 - 15:30 - poniedziałek, wtorek i czwartek, 7:30 - 16:00 - środa, 7:30 - 15:00 - piątek.
    • Logowanie