• Rok szk. 2015/2016

1 września 2015 r. o godzinie 9:00 uroczyście rozpoczęliśmy NOWY ROK SZKOLNY
          Uczniowie klasy VI przygotowali, pod opieką wychowawczyni pani mgr Anny Koprowskiej, akademię, w której przypomnieli nam o II Wojnie Światowej w rocznicę jej wybuchu, po czym  Pani Dyrektor mgr Jadwiga Gondek serdecznie wszystkich przywitała, w szczególności te dzieci, które przyszły do naszej szkoły po raz pierwszy w tym roku, czyli klasę I. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie poznali nowy plan zajęć na rok szkolny 2015/2016.

8 października jak co roku klasy starsze uczestniczyły w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczestniczyliśmy w uroczystej akademii przygotowanej przez p. Jadwigę Basińską i składaliśmy podziękowania naszym nauczycielom i innym pracownikom szkoły :-)

21 października dzieci z klas pierwszych oficjalnie zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Klasa I A i I B przygotowane przez swoje wychowawczynie p. Agnieszkę Kowalczyk i p. Izabelę Matuszewską zaprezentowały wpsaniałe przedstawienie. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor wszystkich pasowała na uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 :-)

26 października bawiliśmy się na Zabawie Andrzejkowej. Poznaliśmy swoją przyszłość w Salonie Wróżb, tańczyliśmy na parkiecie i kosztowaliśmy zdrowych pyszności w kawiarence.

11 listopada to oczywiście Narodowe Święto Niepodległości, które w tym roku uczciliśmy dzięki uroczystej akademii przygotowanej przez klasę V z wychowawcą p. Jolantą Walter.

Jak co roku w grudniu odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj i rozdał prezenty grzecznie zachowującym się dzieciom :-) Klasy starsze wybrały się również do kina.

22 grudnia w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój wprowadziła nas przepięknym przedstawieniem Jasełkowym klasa I b, z pomocą uczniów klasy V i IV oraz swojej wychowawczyni p. Izabeli Matuszewskiej. Później mieliśmy czas na podzielenie się opłatkiem w klasach i złożenie wszystkim życzeń Spokojnych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

4 lutego bawiliśmy się świetnie na Balu Karnawałowym ! Były konkursy, zabawy i przepiękne stroje :-)

8 lutego uczestniczyliśmy w naszej szkole w niesamowitym pokazie ptaków drapieżnych. Z bardzo bliska mogliśmy obserwować sowy i sokoły.

14 marca klasa IV uczetniczyła w warsztatch przyrodniczych "Wędrówki z bobrem" na terenie mirowskiego przełomu Warty.

15 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Dzieci mogły obejrzeć, jak wygląda nasza szkoła i uczetniczyć w różnych zajęciach: plastycznych, językowych, czy ruchowych.

21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny zorganizowaliśmy w naszej szkole pokaz talentów. Nasi uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali i grali na różnych instrumentach :-) Było wpsaniale !!!!

21 kwietnia uczestniczyliśmy w Paradzie postaci literackich

22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi uczestniczyliśmy w apelu przygotowanym przez p. Monikę Borek. Zasadziliśmy również wspólnie drzewko w naszym ogrodzie.

25 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania w ramach projektu rządowego Książki naszych marzeń

29 kwietnia uczciliśmy  Święta Majowe. Uroczystą akademię z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja przygotowały klasy VI i I B z wychowawcami p. Anna Koprowską i p. Izabelą Matuszewską.

5 maja naszą szkołę odwiedziła Pani Ewa Chotomska - znana pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystka programów telewizyjnych i popularna "Ciotka Klotka" z legendarnego Tik Taka.

9 maja uczetniczyliśmy w apelu z okazji Dnia Europy. Obejrzeliśmy prezentacje multimedialne dotyczące krajów członkowskich Unii Europejskiej przygotowane przez uczniów klas V i VI.

12 maja klasy starsze uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN ,,WOM” w Częstochowie

18 maja uczciliśmy 96 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły Papieża Jana Pawła II

5 czerwca jak co roku w naszej szkole miał miejsce Festyn rodzinny. Klasy I A i I B zaprezentowały bajkę dla mamy i taty z okazji Dnia Rodziny. Gościnnie wystąpił zespół taneczny Grand, a następnie podziwialiśmy występy naszych uczniów w pokazie talentów: szkolny zespół taneczny, śpiew, taniec i grę na instrumentach. Drużyny piłkarskie grały w Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły, mogliśmy podziwiać pokazy straży pożarnej i służby wiezięnnej. Można też było kupić los w loterii fantowej i pyszności w kawiarence i grillu.

24 czerwca odbyło się tak dawno wyczekiwane przez uczniów zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uczniowie, którzy osiągnęli w tym roku najlepsze wyniki zostali nagordzeni dyplomami oraz świadectwami z paskiem na sali gimnastycznej. Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje i do zobaczenia w nowym roku szkolnym :-)