• Rok szk. 2016/2017

• 1 września 2016 r. o godzinie 9:00 uroczyście rozpoczęliśmy NOWY ROK SZKOLNY
          Uczniowie klasy VI przygotowali, pod opieką wychowawczyni pani mgr Jolanty Walter, akademię, w której przypomnieli nam o II Wojnie Światowej w rocznicę jej wybuchu, po czym  Pani Dyrektor mgr Jadwiga Gondek serdecznie wszystkich przywitała, w szczególności te dzieci, które przyszły do naszej szkoły po raz pierwszy w tym roku, czyli klasę 0. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie poznali nowy plan zajęć na rok szkolny 2016/2017.

23 września uczniowie klas II a i II b wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do lasu. Podczas wyprawy dzieci poznały warstwy lasu, rozpoznawały gatunki drzew i zwierzęta zamieszkujące las. Do szkoły przyniosły mnóstwo "skarbów jesieni", z których wykonały wspaniałe prace plastyczne.

W dniu 28 września,  w środę klasa 4 wzięła udział w nietypowej wycieczce questing Częstochowa pt. ”Profesor bez katedry”. Każdy uczestnik zabawy otrzymał karty pracy i po zapoznaniu się z instrukcją dotyczącą zadań czwartoklasiści przystąpili do szukania szczegółów budynku dworca kolejowego przy Placu Rady Europy. Uczniowie dowiedzieli się kim był profesor Władysław Biegański, z jakimi miejscami  w naszym mieście związana była działalność tego wspaniałego człowieka, gdzie był pierwszy szpital a gdzie salon samochodowy lub pierwsza biblioteka publiczna. Spacer zakończył się w miejscu dawnego cmentarza obok cerkwi a dziś kościoła pw. św. Jakuba. Dawniej był to koniec miasta- dziś- centrum. Wspaniała lekcja historii.
              Drugą częścią wycieczki było obejrzeniewspólnie z uczniami klasy 5 wystawy grzybów organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Częstochowie. Uczniowie mogli rozpoznać grzyby jadalne w zestawieniu z niejadalnymi i trującymi.Panie- organizatorki wystawywyjaśniały uczniom różnice niewidoczne dla przeciętnego zbieracza. Jednocześnie wszyscy mogli śledzić projekcję multimedialną na ten właśnie temat, zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi poszczególnych gatunków tych zachwycających organizmów. Po takiej prezentacji nikomu z uczestników nie grozi zatrucie grzybami.

6 i 7 października odwiedziła nas Pani Policjantka, która opowiadała nam o bezpiecznym zachowaniu się na drodze i nie tylko.

13 października uczniowie z klas IV, V i VI wzięli udział we mszy świętej na Błoniach Jasnogóskich z okazji spotkania Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w rocznicę pontyfikatu Papieża Polaka.

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Akademię przygotowała klasa II B z wychowawczynią p. Izabelą Matuszewską.

10 listopada uroczystą akademią uczciliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Historię tak ważnego święta przybliżyła nam klasa IV z wychowawcą p. Dorotą Ordowską oraz p. Anną Koprowską - nauczycielem historii.

24 listopada bawiliśmy się świetnie podczas Zabawy Andrzejkowej. Poznaliśmy swoją przyszłość w Salonie Wróżb, spróbowaliśmy pysznych wypieków przygotowanych przez naszych rodziców i szaleliśmy na parkiecie !

6 grudnia dzieci z klas młodszych odwiedził Święty Mikołaj, a starsi wybrali się do kina :-)

22 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów z klas II a oraz IV pod okiem wychowawców p. Agnieszki Kowalczyk i p. Doroty Ordowskiej.

05 stycznia zaprosiliśmy do szkoły nasze kochane babcie i dziadków. Z okazji ich nadchodzącego święta zaprezentowaliśmy ponownie przedstawienie Jasełkowe, po którym złożyliśmy najlepsze życzenia i rozdaliśmy naszym najbliższym upominki :-)

06 lutego klasy II a i IV pojechały na galę "Moda na odblaski" zorganizowaną przez częstochowską policję na Hali Sportowej Częstochowa.

16 lutego bawiliśmy się na Zabawie Karnawałowej. Dzieci bardzo chętnie się przebierały i uczestniczyły w konkursach i zabawach. Jak zawsze mogliśmy też liczyć na pyszny poczęstunek w kawiarence, dzięki naszym rodzicom :-)

21 marca przywitaliśmy wiosnę - jak co roku w Pierwszy Dzień Wiosny bawiliśmy się wspólnie na pokazie talentów - nasi uczniowie w tym roku zaprezentowali się w wielu ciekawych występach: śpiew, taniec, gra na instrumentach (keyboard, perkusja, dzwonki), recytacja, pokazy sportowe - szermierka, hula hop.

Pod koniec kwietnia uroczyście przypomnieliśmy o obchodach nadchodzących świąt majowych, przede wszystkich rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Akademię przygotowali najmłodsi i najstarsi uczniowie naszj szkoły wraz z wychowawcami: Oddział Przedszkolny z p. Renatą langier i klasa VI z p. Jolantą Walter.

1 czerwca obchodziliśmy na sportowo Dzień Dziecka. Młodsze klasy brały udział w zawodach sportowych, a starsi uczestniczyli w rajdzie rowerowym i rozegrali mecz piłki nożnej.