Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Kontakty
brak danych
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Sukcesy naszych uczniów
W dniu 17 grudnia 2024 r na placu Biegańskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla szkół i przedszkoli biorących udział w konkursie plastycznym “Ozdoba na Choinkę Bożonarodzeniową” zorganizowaną przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta i Zespół Szkół Technicznych. Uczniowie naszej szkoły - Jan Wieczorek (kl. I) oraz Tymoteusz Pyrkosz (kl. III) zdobyli wyróżnienie, za które otrzymali dyplom oraz nagrodę.
Świąteczne warsztaty florystyczne w klasie III
2Przedświąteczny czas w naszej szkole to doskonała okazja do wykonania ozdób bożonarodzeniowych z pachnących jodełek i świerków. Podczas warsztatów florystycznych prowadzonych przez Rodzica Panią Joannę dzieci zostały zapoznane z materiałami wykorzystywanymi podczas wykonywania kompozycji oraz dostały wskazówki dotyczące ich projektowania. Uczniowie mogli przekonać się, że kolorowe bombki, wstążki, świeczki oraz gałązki, stanowią doskonały materiał do wykonywania ozdobnych stroików. Uczniowie chętnie słuchali wskazówek, ale także sami wykazali się kreatywnością i pomysłowością, tworząc niepowtarzalne kompozycje, które będą zdobić ich świąteczne stoły.
Kolejny sukces ucznia klasy III
Miło nam poinformować, że Tymoteusz Pyrkosz uczeń klasy III otrzymał Wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Plastyczno-Poetyckim "Mój przyjaciel Pies".
Serdecznie gratulujemy i Życzymy dalszych sukcesów!
Życzliwa Częstochowa
30W dniach od 13 listopada do 22 listopada dołączyliśmy do miejskiego projektu Życzliwa Częstochowa pod hasłem „Rodzina to siła – szanujmy wspólne chwile, twórzmy mocne więzi”. Założeniem projektu było budowanie postawy życzliwości w środowisku szkolnym, by każdy mógł czuć się w nim dobrze, a przez to również wzmacniać i budować pozytywne relacje uczniów z rodzicami. Poprzez działania zawarte w projekcie uczniowie kształtowali w sobie postawę życzliwości i tolerancji, w której jednak największą rolę odgrywa rodzina i jej wielopokoleniowe tradycje i wpływy. Podjęliśmy w realizacji projektu wiele działań, które miały na celu wzmacnianie pozytywnych relacji rodzinnych. Wywiesiliśmy na korytarzu szkolnym kody QR z zadaniami interaktywnymi dla rodzin (rodzinne koło fortuny), stanęło na nim również pudełko zawierające rodzinne sentencje, które miały na celu promować życzliwość wśród naszej sp
Aktywni i bezpieczni w drodze do szkoły
W dniu 10 grudnia klasa 4 kontynuowala realizację Kampani - Aktywna wiosna. Zwiedziła Fabrykę Rowerów Treck w Częstochowie. Dzieci poznały techniki serwisowania rowerów, stroje i wyposażenie jednośladów. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zagrania w kręgle.
Mikołajki w Osikowej Dolinie
Uczniowie klasy V pojechali na wycieczkę do miejscowości Koziegłowy położonej w województwie śląskim, w pobliżu miasta Myszków. Dzieci uczestniczyły tam w artystycznych warsztatach rękodzieła z wiórków drewna osikowego. Celem wycieczki było rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych poprzez zabawę - osikowe warsztaty. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, na temat drzewa osikowego, tradycji tego regionu i produktów wykonywanych z łyka osikowego. Osikowe łyko to naturalny, delikatny surowiec z drewna osiki, który wykorzystywano na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej już od XIX wieku. Wyplatano z niego kapelusze, koszyki i maty. Obecnie surowiec ten ma dużo szersze zastosowanie, służy np. do wykonania wszelkiego rodzaju ozdób. Wyroby rękodzielnicze można było podziwiać na miejscu w sali ekspozycyjnej Osikowej Doliny. Bogata kolekcja wzorów składa się z dekoracji Bożonarodzeniowych
Narodowe Święto Niepodległości
W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. „Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności .Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć… Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć. ” – mówił nasz Wielki Rodak – Nasz Patron Święty Jan Paweł II . Pomni tych słów a także 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości daliśmy świadectwo naszego patriotyzmu. O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu, w ramach akcji Rekord dla Niepodległej. W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice wzięli udział w uroczystej akademii. Montaż słowno-muzyczny przeplatany był pieśniami patriotycznymi. Widzowie słuchali patriotycznych wierszy i utworów muzycznych opowiadających o trudnych i ważnych wydarzeniach z historii naszej Ojczyzny. Na zakończenie akademii z zadumą i wzruszeniem mogliśmy oglądać wspaniały taniec z biało – czerwonymi flagami.
Częstochowa w godle zaklęta
„Częstochowa w godle zaklęta”- pod takim hasłem odbyła się miejska gra terenowa mająca na celu przybliżyć uczniom miejsca związane z rokiem 1918 oraz Odzyskaniem Niepodległości. Gra miała również na celu przybliżenie uczniom częstochowskich szkół sylwetki Częstochowian walczących o niepodległość oraz propagowanie wiedzy o częstochowskim herbie.
Uczniowie klasy 6 z naszej szkoły w kilkuosobowych grupach mieli za zadanie dotarcie do zaznaczonych na mapie miejsc, w których czekali wolontariusze z zagadkami o tematyce historycznej. Jednym z miejsc była Kaplica Pamięci Narodu na Jasnej Górze, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca wizytę Józefa Piłsudskiego na Jasnej Górze.
Podsumowaniem rywalizacji było spotkanie z Panią Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz historykami z Częstochowskiego Towarzystwa Historycznego, którzy pogratulowali wszystkim udziału w wydarzeniu i uczestniczyli w odsłonięciu przez uczniów Godła Polski.
Dywizjon 303 - prawdziwa historia
„Dywizjon 303- prawdziwa historia”
W dniu 11.10.2018r klasy starsze uczestniczyły w seansie filmowym w Cinema City „Wolność” pt. „Dywizjon 303”. Do odbioru wrażeń filmowych przygotowali uczniów nauczyciele historii i języka polskiego poprzez przekazanie ciekawostek o autorze powieści Arkadym Fiedlerze oraz polskich bohaterach- lotnikach dywizjonu walczącego w bitwie o Anglię. Uczniowie i nauczyciele byli zachwyceni zarówno treścią i autentycznością filmu, jak i grą aktorską pierwszoplanowych postaci. Była to kinowa lekcja historii i patriotyzmu.
Spotkanie z autorką
W dniu 24 maja 2018 roku dla wszystkich uczniów naszej szkoły odbyło się spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Strękowską- Zarembą, znaną polską autorką książek dla dzieci oraz powieści, opowiadań, tekstów edukacyjnych, współautorką podręczników do edukacji wczesnoszkolnej, książek edukacyjnych, laureatką wielu nagród i wyróżnień, autorką m. in. Detektywa Kefirka, Okropnego Maciusia, Filipka.
W ramach obchodów 100- lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę tematem przewodnim spotkania była postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spotkanie połączone było z prezentacją najnowszych książek autorki:
Rotmistrz Witold Pilecki, Marszałek Józef Piłsudski.
Po spotkaniu Pani Małgorzata Strękowska- Zaremba podpisywała książki własnego autorstwa i odpowiadała na liczne pytania uczniów.
Akademia z okazji 3 Maja
W dniu 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia przez Sejm Czteroletni pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji. Było to w dniu 3 maja 1791 roku.
Uczniowie klasy 5 pod kierunkiem nauczycieli: D. Ordowskiej i A. Anzorge przygotowali z tej okazji krótką inscenizację. Mogliśmy podziwiać stroje z XVIII wieku, w rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wcielił się Artur Szczypiorowski, carycę Katarzynę zagrała Roksana Pawłowska,króla Prus- Ferdynanda- Igor Grzyb, a w cesarza Franciszka Józefa wcieliła się Michalina Błaszczyk. W scenie obrazującej okoliczności rozbiorów Polski oraz uchwalania Konstytucji mogliśmy zobaczyć Ignacego Potockiego- Kacpra Chudego, Stanisława Małachowskiego- Maksa Czyża, oraz Hugo Kołłątaja- Oskara Minkinę.
Oprócz części historycznej, mogliśmy podziwiać choreograficzny układ – taniec z flagami. Laura, Marysia i Nadia były zaborcami, Polskę reprezentowała Natalia z klasy 1.
Występ został przez publiczność bardzo ciepło przyjęty. Żywa lekcja historii odniosła po raz kolejny swój mały sukces, bo wszyscy ją zapamiętaliśmy.