• Klasa 3 zrealizowała zadania z I modułu ,,Bądź dobry dla ludzi", w ramach projektu „ Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”. Uczniowie wykonali wspólnie chmurkę Tosię oraz serduszka z hasłami dotyczącymi dobroczynności, które umieściliśmy w naszej klasie. Wysłuchali opowiadania o chmurce Tosi. Następnie wybraliśmy i przeczytaliśmy pierwszą lekturę Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie ozdobili i wypełnili lekturniki treściami z poznanej lektury. Opowiadali o przygodach bohaterów książki. Uczniowie w grupach wykonali makietę, która przedstawiała Bullerbyn, wraz z trzema zagrodami, w których mieszkali główni bohaterowie. Kolejnym zadaniem, do którego przystąpili uczniowie było wykonanie plakatu zachęcającego innych do przeczytania lektury. Dzieci zgromadziły mnóstwo ciekawych haseł, które kojarzyły im się z książką. Następnie każdy z nich z ogromnym zapałem opowiadał o tym, co przedstawia jego praca. Plakaty zostały umieszczone na korytarzu szkolnym oraz w klasie. Na samym końcu wykonaliśmy zadanie obowiązkowe. Najpierw rozmawialiśmy na temat bohaterów książki „Dzieci z Bullerbyn”, którzy byli dobrzy dla innych, w czym ta dobroć się przejawiała. Zastanawialiśmy się, czy warto być dobrym człowiekiem i czy bycie dobrym pomaga w życiu. Następnie zorganizowaliśmy w klasie akcję „Anioły”. Każdy uczeń wylosował osobę z klasy (i zachował to w tajemnicy) dla której stał się „Aniołem”. W ciągu jednego tygodnia każdy „Anioł” wylosowanej przez siebie osobie, podrzucał niepostrzeżenie coś miłego np.: karteczki z miłymi słowami, karteczki z rysunkami, słodkie niespodzianki oraz był dla niej bardzo życzliwy. Pod koniec tygodnia „Anioły” ujawniły, kto dla kogo robił miły gest. Rozmawialiśmy o tym, jak się czuła osoba obdarowana i darczyńca. Na pewno tydzień z „Aniołem” powtórzymy jeszcze nie raz w naszej klasie. Wszystkie działania w ramach projektu sprawiły dzieciom wiele radości i zachęciły do bycia życzliwym wobec swoich kolegów i koleżanek.