Dnia 17 maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy II i VII wraz z opiekunami oraz panią dyrektor Ewą Suchan wzięli udział w obchodach Dnia Papieskiego pn. Młodzi na urodziny św. Jana Pawła II. Uroczystość odbyła się przy pomniku papieża na Placu Ignacego Daszyńskiego w Częstochowie. Wydarzeniu towarzyszyły występy dzieci i młodzieży. Uczniowie prowadzący wydarzenie przedstawili nam sylwetkę papieża jako chrześcijanina, poetę, poliglotę oraz wielkiego patriotę i Polaka. Młodzież z klas mundurowych trzymała wartę przy pomniku i obrazie Matki Bożej Częstochowskiej. Pod pomnikiem znalazły się też atrybuty związane z pasją Karola Wojtyły takie jak kajak i narty, byli też uczniowie przebrani w strój piłkarski. Pod koniec uroczystości nasi uczniowie złożyli pod pomnikiem św. Jana Pawła II własnoręcznie wykonane białe, niebieskie i żółte kwiaty. Ceremonia miała radosny charakter, a na koniec na każdego uczestnika czekał słodki poczęstunek.
W murach szkolnych stanęła wystawa poświęcona patronowi. Natomiast najważniejszym punktem tegorocznych obchodów rocznicy urodzin dla naszej społeczności szkolnej była wycieczka do Wadowic. Wzięli w niej udział Pani Dyrektor, nauczyciele, uczniowie oraz rodzicie. Uczestniczyliśmy we Mszy Św. w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, zwiedzaliśmy Muzeum Św. Jana Pawła II, a po obiedzie wybraliśmy się na pyszne kremówki. Wspólny czas bardzo szybko minął, a wycieczka z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.