W dniu 17 grudnia 2024 r na placu Biegańskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla szkół i przedszkoli biorących udział w konkursie plastycznym “Ozdoba na Choinkę Bożonarodzeniową” zorganizowaną przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta i Zespół Szkół Technicznych. Uczniowie naszej szkoły - Jan Wieczorek (kl. I) oraz Tymoteusz Pyrkosz (kl. III) zdobyli wyróżnienie, za które otrzymali dyplom oraz nagrodę.
Sukcesy naszych uczniów
Świąteczne warsztaty florystyczne w klasie III
- 2
Przedświąteczny czas w naszej szkole to doskonała okazja do wykonania ozdób bożonarodzeniowych z pachnących jodełek i świerków. Podczas warsztatów florystycznych prowadzonych przez Rodzica Panią Joannę dzieci zostały zapoznane z materiałami wykorzystywanymi podczas wykonywania kompozycji oraz dostały wskazówki dotyczące ich projektowania. Uczniowie mogli przekonać się, że kolorowe bombki, wstążki, świeczki oraz gałązki, stanowią doskonały materiał do wykonywania ozdobnych stroików. Uczniowie chętnie słuchali wskazówek, ale także sami wykazali się kreatywnością i pomysłowością, tworząc niepowtarzalne kompozycje, które będą zdobić ich świąteczne stoły.
Kolejny sukces ucznia klasy III
Miło nam poinformować, że Tymoteusz Pyrkosz uczeń klasy III otrzymał Wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Plastyczno-Poetyckim "Mój przyjaciel Pies".
Serdecznie gratulujemy i Życzymy dalszych sukcesów!
Życzliwa Częstochowa
- 30
W dniach od 13 listopada do 22 listopada dołączyliśmy do miejskiego projektu Życzliwa Częstochowa pod hasłem „Rodzina to siła – szanujmy wspólne chwile, twórzmy mocne więzi”. Założeniem projektu było budowanie postawy życzliwości w środowisku szkolnym, by każdy mógł czuć się w nim dobrze, a przez to również wzmacniać i budować pozytywne relacje uczniów z rodzicami. Poprzez działania zawarte w projekcie uczniowie kształtowali w sobie postawę życzliwości i tolerancji, w której jednak największą rolę odgrywa rodzina i jej wielopokoleniowe tradycje i wpływy. Podjęliśmy w realizacji projektu wiele działań, które miały na celu wzmacnianie pozytywnych relacji rodzinnych. Wywiesiliśmy na korytarzu szkolnym kody QR z zadaniami interaktywnymi dla rodzin (rodzinne koło fortuny), stanęło na nim również pudełko zawierające rodzinne sentencje, które miały na celu promować życzliwość wśród naszej społeczności. Każda z klas wykonała wspaniałe plakaty, na których umieściła sposoby na mocne więzi rodzinne. Do klas 1-3 zapraszani byli rodzice i dziadkowie, którzy czytali dzieciom bajki ze swojego dzieciństwa. Były to pełne emocji i ciekawych rozmów dni. Uczniowie z klasy V w ramach lekcji „Szacunek między pokoleniami” uczestniczyli w zajęciach międzypokoleniowych w Dziennym Domu Senior + Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Częstochowie. Wspólnie z seniorami nagrali filmik na temat wspomnień z dzieciństwa. Dzieci miały przyjemność spędzić dzień z poetką - seniorką Elżbietą Szewczyk, która zaczarowała nas swoją osobą oraz wierszami. Niepowtarzalny klimat oraz wyjątkowa tematyka poezji w przyjemny sposób pozwoliła uczestnikom spotkania oderwać się od codzienności i wprowadziła w jesienny nastrój. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział także w konkursie plastycznym „W rodzinie siła”, w którym dwójce udało się zająć wysokie miejsca: Tymoteusz Pyrkosz z kl. III – I miejsce, oraz Jan Wieczorek kl. I – II miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Podsumowując był to wspaniały tydzień, w którym doświadczyliśmy wiele ciekawych
chwil z najbliższymi, jak również z sobą promując postawy życzliwości, które sprawiały, że czuliśmy się szczęśliwsi i pozytywnie patrzyliśmy na otaczający nas świat.
Aktywni i bezpieczni w drodze do szkoły
W dniu 10 grudnia klasa 4 kontynuowala realizację Kampani - Aktywna wiosna. Zwiedziła Fabrykę Rowerów Treck w Częstochowie. Dzieci poznały techniki serwisowania rowerów, stroje i wyposażenie jednośladów. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zagrania w kręgle.
Mikołajki w Osikowej Dolinie
Uczniowie klasy V pojechali na wycieczkę do miejscowości Koziegłowy położonej w województwie śląskim, w pobliżu miasta Myszków. Dzieci uczestniczyły tam w artystycznych warsztatach rękodzieła z wiórków drewna osikowego. Celem wycieczki było rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych poprzez zabawę - osikowe warsztaty. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, na temat drzewa osikowego, tradycji tego regionu i produktów wykonywanych z łyka osikowego. Osikowe łyko to naturalny, delikatny surowiec z drewna osiki, który wykorzystywano na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej już od XIX wieku. Wyplatano z niego kapelusze, koszyki i maty. Obecnie surowiec ten ma dużo szersze zastosowanie, służy np. do wykonania wszelkiego rodzaju ozdób. Wyroby rękodzielnicze można było podziwiać na miejscu w sali ekspozycyjnej Osikowej Doliny. Bogata kolekcja wzorów składa się z dekoracji Bożonarodzeniowych oraz innych rzeczy użytkowych nawet artystycznie wykonanej sukni. Podczas zajęć warsztatowych dzieci mogły własnoręcznie wykonać z osikowych wiórków choinki bożonarodzeniowe. Niezapomniane atrakcje wycieczki pozostaną z nami na długi czas.
Spotkanie ze Świętym Mikołajem
- 6
Dnia 9 grudnia naszą szkołę odwiedził długo oczekiwany przez wszystkie dzieci gość czyli Święty Mikołaj. Nasi uczniowie bardzo starannie przygotowywali się do tego spotkania pięknie dekorując swoje sale lekcyjne. Każda z sal zapraszała do środka poprzez pięknie udekorowane drzwi, a w środku każdej klasy była już przystrojona choinka, świąteczne stroiki i ozdobione okna. Dominującym kolorem ubioru w tym dniu była oczywiście czerwień, a na naszych głowach wesołe, „mikołajkowe” czapeczki. Naszego gościa przywitały występem artystycznym dzieci z kółka tanecznego prezentując piękny, świąteczny układ taneczny do piosenki Mariah Carey „All I Want for Christmas Is You”. Natomiast Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczniów słodki poczęstunek. Na koniec zrobilismy sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym wspaniałym gościem, którego wizyta wszystkim dzieciom przyniosła dużo radości.
Konkurs Tańca
Koło taneczne działające w naszej szkole, na które uczęszcza klasa II, w środę 4 grudnia wzięło udział w II Powiatowym Konkursie Tańca „Christmas Dance”. Przygotowaliśmy układ taneczny do piosenki Mariah Carey „All I want for christmas is you”. Występ choć stresujący dla młodych tancerzy wyszedł pięknie, zdobyliśmy piękne medale, a na każdego czekała także słodka niespodzianka. Jesteśmy dumni z młodych talentów i ich zamiłowania do tańca, kreatywności podczas tworzenia nowych układów. Całemu przedsięwzięciu towarzyszy zawsze wspaniała atmosfera i dobra zabawa.
Konkurs na ozdobę choinkową
W tym roku po raz pierwszy odbył się w naszej szkole konkurs na ozdobę choinkową, w którym nagrodą było ubranie choinki w gabinecie Pani Dyrektor. Uczniowie wykonali przepiękne ozdoby, wykazali się ogromną pomysłowością, a udekorowana nimi choinka wygląda przepięknie. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie, a wszystkim zwycięzcom Gratulujemy.
Wspólne ubieranie choinki
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wiąże się z wieloma tradycjami, jedną z nich jest ubieranie choinki. W poniedziałek na naszym korytarzu pojawiła się piękna choinka, którą wspólnie ubraliśmy. Uczniowie naszej szkoły zawiesili piękne ozdoby, dzięki czemu nasze świąteczne drzewko nabrało wspaniałego wyglądu.
Mikołajkowe Pomaganie
„Mały gest może zmienić czyjeś życie” – w piątek 29.11.24 zakończyliśmy zbiórkę „Mikołajkowe Pomaganie” dla Stowarzyszenia z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie, gdzie zbieraliśmy artykuły higieniczne, kaszki, musy i inne potrzebne produkty dla dzieci znajdujących się pod opieką częstochowskiego ośrodka. Dziękujemy za okazane wsparcie dla tych maluchów i za przekazane dla nich dary. Zostały one przekazane organizatorom akcji, skąd trafią do podopiecznych i sprawią im choć trochę radości w tak szczególnym czasie jakim jest okres świąteczny, oraz nam darczyńcom, że mogliśmy im dać choć trochę tego, co im potrzeba.
Andrzejki
- 25
Andrzejki to wieczór, pełen dobrej zabawy i wróżb andrzejkowych, które mają pozwolić zajrzeć w przyszłość, jak głosi tradycja. I tak też było w naszej szkole, 27 listopada mogliśmy bawić się na zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Na uczniów oprócz wspaniałej muzyki, czekał salon wróżb. W miejscu pełnym czarów i magii uczniowie mogli odczytać imię swojej sympatii, znaczenie swojego ulubionego koloru, cyfry, kwiatów, można było również wywróżyć sobie przyszłość z kart. Wspaniałą zabawę umilał nasz bufet, w którym można było zakupić pyszne ciasta i babeczki, wodę, oraz ciasteczka z wróżbą. Całej zabawie towarzyszyła duża dawka uśmiechu, magii, oraz dobrej zabawy.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu zabawy.
Rajd PTTK
W dniu 23 listopada 2024 roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w jesiennym wyjeździe w góry organizowanym przez PTTK. Ruszyliśmy z Węgierskiej Górki - malowniczej miejscowości w Beskidzie Żywieckim, pokonując trasę Abrahamów-Słowianka- Żabnica. Pomimo zimowej aury, która dodała wyjazdowi wyjątkowego klimatu, uczniowie z radością pokonywali górskie szlaki, ciesząc się pięknymi widokami. Po intensywnych wędrówkach, odpoczywaliśmy w schronisku, gdzie mogliśmy zrelaksować się, zjeść gorący posiłek i podzielić wrażeniami z dnia. To był czas pełen aktywności na świeżym powietrzu oraz integracji w miłej, górskiej atmosferze. Zapraszamy na kolejne górskie wyjazdy, które odbędą się nadchodzącą wiosną.
Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka
20 listopada 2024 roku to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
Konwencja Praw Dziecka
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, upamiętniający uchwalenie Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogóle ONZ w 1989 roku. To także Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który został ustanowiony w 2014 roku. Jest to szczególny dzień, w którym nacisk kładzie się na ochronę, poszanowanie i promocję praw każdego dziecka na świecie.
Konwencja ta jest jednym z najważniejszych dokumentów międzynarodowych, zapewniającym dzieciom prawa do godności, opieki, równości, edukacji, opieki zdrowotnej i udziału w życiu społecznym. Wszystkie te prawa mają na celu zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, rozwoju i szczęścia.
Prawa dziecka to zbiór swobód, wolności i zabezpieczeń dotyczących realizacji najważniejszych potrzeb, które należą się wszystkim dzieciom. Prawa są po to, aby wspierać dzieci w rozwoju, gwarantować im jak najlepsze warunki do życia i pomagać w tym, aby ich głos był słyszany.
To dobry dzień, by przypomnieć o tym, że dzieci są takimi samymi ludźmi, jak dorośli, są po prostu młodsi. Potrzebują wsparcia i opieki, ale są pełnowartościowymi ludźmi.
Prawa dziecka są takie same dla wszystkich dzieci na świecie. Oznacza to, że każde dziecko, niezależnie od płci, bez względu na to, w jakim miejscu się urodziło, jakiej jest narodowości, jaką religię wyznaje, czy pochodzi z rodziny bogatej, czy ubogiej, ma takie same prawa. Praw nie można także nikogo pozbawić – nikt nie może odmówić Ci praw ani Ty nie możesz się ich zrzec. Praw nie można także odebrać, gdy nie wypełnia się swoich obowiązków. Korzystanie z praw nie jest uwarunkowane tym, czy dziecko wywiązuje się ze swoich zadań, czy nie – to dwie różne kwestie.
Główne zasady zawarte w Deklaracji Praw Dziecka
Prawo do równości i niedyskryminacji – wszystkie dzieci mają prawo do równego traktowania bez względu na pochodzenie, rasę, kolor skóry, płeć, język, religię, poglądy polityczne czy jakiekolwiek inne kryteria.
Prawo do ochrony zdrowia i opieki medycznej – dzieci mają prawo do korzystania z najwyższego osiągalnego standardu zdrowia i opieki medycznej. Rząd powinien podejmować działania mające na celu eliminację chorób dziecięcych oraz zapewnienie opieki prenatalnej i połogowej.
Prawo do edukacji – deklaracja gwarantuje dzieciom prawo do edukacji, której celem jest rozwijanie zdolności jednostki, przygotowywanie do odpowiedzialnego życia w społeczeństwie i kształtowanie zrozumienia, szacunku i tolerancji.
Prawo do ochrony przed przemocą, zaniedbaniem i wyzyskiem – dzieci mają prawo do ochrony przed wszelkimi formami przemocy, zaniedbania i wyzysku. Państwa są zobowiązane do ustanawiania środków prawnych i innych działań mających na celu ochronę dzieci.
Prawo do opieki rodziny i opieki zastępczej – deklaracja uznaje prawo dzieci do opieki rodziny oraz do opieki zastępczej w przypadku, gdy opieka rodziny nie jest możliwa.
Prawo do rozwoju kulturowego i społecznego – dzieci mają prawo do korzystania z własnego języka, kultury i religii, a także do udziału w życiu społecznym i kulturalnym swojego kraju.
Prawo do odpoczynku i czasu wolnego od pracy – deklaracja podkreśla potrzebę zapewnienia dzieciom czasu wolnego, rekreacji i zabawy oraz ochrony przed eksploatacją pracy.
Prawo do wyrażania swojego zdania – dzieci mają prawo do wyrażania swoich poglądów, a ich zdanie powinno być brane pod uwagę w sprawach dotyczących ich życia i dobra.
Kluczowe prawa określone w Konwencji Praw Dziecka
Prawo do równości i niedyskryminacji (Artykuł 2) – Każde dziecko ma prawo do równego traktowania bez względu na jakiekolwiek formy dyskryminacji, niezależnie od pochodzenia, płci, religii czy innych kryteriów.
Prawo do życia, przetrwania i rozwoju (Artykuł 6) – Państwa Strony zobowiązują się do uznania prawa każdego dziecka do życia, przetrwania i rozwoju w maksymalnym zakresie możliwości.
Prawo do wyrażania swojego zdania (Artykuł 12) – Dzieci mają prawo do wyrażania swoich poglądów we wszystkich sprawach dotyczących ich życia i do bycia wysłuchanymi w sposób odpowiadający ich wiekowi i dojrzałości.
Prawo do ochrony przed przemocą, wyzyskiem i zaniedbaniem (Artykuł 19) – Dzieci mają prawo do ochrony przed wszelkimi formami przemocy fizycznej lub psychicznej, wyzysku czy zaniedbania ze strony rodziny, społeczeństwa czy państwa.
Prawo do rodziny, opieki i wychowania (Artykuł 9 i 18) – Dziecko ma prawo do utrzymania kontaktu z oboma rodzicami, o ile nie zagraża to jego dobru. Ponadto, państwa zobowiązane są do udzielenia pomocy rodzinom w wypełnianiu swoich zadań wobec dziecka.
Prawo do ochrony zdrowia (Artykuł 24) – Dzieci mają prawo do osiągania najwyższego możliwego poziomu zdrowia oraz do świadczeń medycznych i opieki zdrowotnej.
Prawo do edukacji (Artykuł 28 i 29) – Dzieci mają prawo do bezpłatnej i obowiązkowej edukacji na najniższym etapie, a państwa zobowiązane są do rozwijania różnych form edukacji, a także do wspierania zdolności dzieci do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Prawo do ochrony w czasie konfliktów zbrojnych (Artykuł 38) – Dzieci dotknięte konfliktami zbrojnymi mają prawo do szczególnej ochrony i pomocy humanitarnej.
Te prawa stanowią jedynie część obszernego dokumentu, który obejmuje 54 artykuły. Konwencja o Prawach Dziecka jest jednym z najbardziej powszechnie ratyfikowanych traktatów międzynarodowych, co podkreśla jej ogromne znaczenie w ochronie praw dzieci na całym świecie.
Konwencja o Prawach Dziecka jest najbardziej kompleksowym i wszechstronnym dokumentem regulującym prawa dziecka, a jej postanowienia mają na celu zabezpieczenie pełnego i harmonijnego rozwoju każdego dziecka na świecie. Szanowanie praw dziecka uczy nas odpowiedzialności za kształtowanie lepszego świata.
Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach
W dniach 18-24 listopada 2024 r. obchodzony jest Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach (ang. World Antibiotic Awareness Week) ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 2015 r. W Europie zasadniczą część obchodów stanowi 18 listopada – Europejski Dzień Wiedzy Antybiotykach (ang. European Antibiotic Awareness Day) ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską.
Głównym celem obu kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na to, jak poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego stanowi zjawisko antybiotykooporności. Szacuje się, że narastanie i rozprzestrzenianie się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia u człowieka powoduje co roku śmierć około 5 mln pacjentów. W 2050 r. liczba ta może się podwoić – według ekspertów z powodu antybiotykoodporności umierać będzie nawet 10 mln osób rocznie.
Edukuj. Wspieraj. Działaj teraz
Hasłem przewodnim Światowego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach 2024 jest „Edukuj. Wspieraj. Działaj teraz”. Jak czytamy w komunikacie na stronie WHO, narastające zjawisko antybiotykoodporności stanowi jeden z najpoważniejszych kryzysów zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych współczesnego świata. Patogeny oporne na działanie leków są zagrożeniem dla zdrowia ludzi i zwierząt, dla produkcji żywności oraz środowiska naturalnego.
Faktem jest, że antybiotyki zrewolucjonizowały medycynę i przyczyniły się do zmniejszenia ilości zgonów na choroby bakteryjne takie jak zapalenie płuc czy sepsa. Jednak badania pokazują, że ich nadużywanie i niewłaściwe stosowanie sprawia, że drastycznie wzrasta oporność na środki przeciwdrobnoustrojowe, co obniża skuteczność leczenia. Antybiotykooporność jest nazywana przez lekarzy i naukowców cichą pandemią XXI wieku. Dlatego zachęcamy wszystkich do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi w ramach zadania realizowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowane przez Ministra Zdrowia.
Co możesz zrobić, aby zapobiegać narastaniu oporności na antybiotyki?
1. stosuj antybiotyki tylko wtedy, gdy zostały przepisane przez lekarza2. nie żądaj antybiotyków, jeśli lekarz twierdzi, że ich nie potrzebujesz3. stosując antybiotyki, postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza – sam nie skracaj terapii4. nie udostępniaj ani nie używaj antybiotyków pozostałych po poprzedniej terapii5. zapobiegaj infekcjom poprzez regularne mycie rąk, higieniczne przygotowywanie posiłków, unikanie bliskiego kontaktu z chorymi, aktualizację szczepień6. przygotowuj żywność w sposób higieniczny (utrzymuj czystość, oddzielaj surową i ugotowaną żywność, dokładnie gotuj, utrzymuj żywność w bezpiecznej temperaturze, używaj bezpiecznej wody i surowców) oraz wybieraj żywność, która została wyprodukowana bez użycia antybiotyków w hodowli zwierząt.
Informacje na temat obchodów w Polsce kampanii informacyjnej Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach oraz Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach dostępne są pod tym linkiem.
Wystawa plakatów
https://antybiotyki.edu.pl/edwa/wp-content/uploads/2024/11/wystawa-b1-cmyk-2024-lekki.pdf
Kampania Dzieciństwo bez przemocy
Nasza szkoła włączyła się w krajową kampanię Dzieciństwo bez przemocy, której celem jest wielka mobilizacja społeczna dla ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Jest to temat nam szczególnie bliski, ponieważ każde dziecko zasługuje na szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo oraz ma do tego prawo. Nasza placówka zaangażowała się w tą akcje poprzez udekorowanie okien jednej z sal lekcyjnych na czerwono – symbolizując sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci. Wspólnie wspierajmy dzieciństwo bez przemocy!
Wyróżnieni w konkursie
Nasi najmłodsi uczniowie Jan Wieczorek z klasy I oraz Maja Janas z klasy II zostali wyróżnieni w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna”.
Serdecznie gratulujemy !
Powiatowy Konkurs „ Bezpieczna droga do szkoły”.
14 listopada 2024r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Częstochowie odbył się Powiatowy Konkurs „ Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego oraz namalowali scenkę . Kamila Leszczyna i Tymoteusz Kędziora z klasy VII wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami plastycznymi i zdobyli III miejsce .
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego
Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna” został rozstrzygnięty! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace oraz za duże zainteresownie konkuresm. Nagrody i wyróżnienia przyznano w następujących kategoriach:
Klasy I-III
I miejsce
Liliana Kawecka SP 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej – Curie w Częstochowie
II miejsce
Lena Kozieł SP 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie
III miejsce
Michalina Długosz SP 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie
Wyróżnienia:
Jan Wieczorek SP 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie
Maja Janas SP 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie
Kornel Hałada SP 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie
Klasy IV – VIII
I miejsce
Olga Leśniak SP 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej – Curie w Częstochowie
Maja Gąsior SP 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej – Curie w Częstochowie
II miejsce
Karolina Miarka SP 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej – Curie w Częstochowie
Zuzanna Siemińska SP 27 im. Zygmunta Łęskiego w Częstochowie
III miejsce
Wiktoria Kawecka SP 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej – Curie w Częstochowie
Jakub Wojtak SP 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej – Curie w Częstochowie
Wyróżnienie:
Julia Maciaszek SP 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej – Curie w Częstochowie
Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!
Sukces plastyczny w konkursie wojewódzkim
Miło nam poinformować, ze uczeń klasy III Tymoteusz Pyrkosz zdobył wyróżnienie w konkursie wojewódzkim
„ZAPROSZENIE DO PARKU KRAJOBRAZOWEGO ORLICH GNIAZD”
Serdecznie Gratulujemy!
Życzymy dalszych sukcesów!
Archiwum Aktualności