Koszt obiadów za cały miesiąc GRUDZIEŃ 2019r. wynosi 60,00 zł.
Przypominamy, że abonament na obiady wykupujemy do 8 GRUDNIA 2019r.
Koszt obiadów za cały miesiąc GRUDZIEŃ 2019r. wynosi 60,00 zł.
Przypominamy, że abonament na obiady wykupujemy do 8 GRUDNIA 2019r.
Dnia 22.11.2019 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości . W tym dniu uczniowie naszej szkoły mogli napisać na serduszkach życzliwe wiadomości i przyczepić je do drzewa życzliwości . W całej szkole królował kolor żółty, a na tablicach wisiały banery z życzliwymi hasłami przygotowanymi przez dzieci. Na każdym piętrze szkoły można było znaleźć również plakaty z krótkimi zdaniami, można było je oderwać i zabrać ze sobą przyłączając się jednocześnie do grona osób życzliwych. W szkole panowała przyjazna, miła atmosfera i wszyscy zgodnie mogli świętować ten ważny dzień.
29 listopada uczniowie z klasy 1, 2 i 3 zwiedzili Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, w jaki sposób były wytwarzane zapałki, jak je segregowano i pakowano. Zapoznali się z linią technologiczną pochodzącą z lat 30-tych ubiegłego wieku, przyjrzeli się z bliska bardzo starym maszynom, które są nadal sprawne i gotowe do uruchomienia. Uczniowie zobaczyli także wystawę rzeźb wykonanych tylko z jednej zapałki oraz opakowań po zapałkach pochodzących z całego świata. Obejrzeli także niezwykle interesujący film dokumentalny ukazujący pożar fabryki. Na pamiątkę wizyty w muzeum można było zakupić zapałki w specjalnych, ozdobnych opakowaniach.
Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji 28 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa.
W dniu imprezy jedna z klas zamieniła się w ,,salę wróżb”. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkich ciast upieczonych przez nasze mamy. Dzieci chętnie konkurowały ze sobą podczas prowadzonych konkursów. Były tańce w parach z balonikiem, „gorące kartony” zajmowane gdy muzyka ustawała i wiele innych zabaw, które zachęcały dzieci do współpracy i zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło też wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku, jak również tańców w parach. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.
W czwartek 21 listopada uczniowie klas III i V udali się do Miejskiego Domu Kultury na spektakl w języku angielskim pod tytułem Czerwony Kapturek. Przedstawienie to historia dziewczynki, która nie chciała pójść do szkoły ze względu na sprawdzian z biologii. Zamiast tam poszła na wagary do babci. Napotkała na swojej drodze wilka przez którego wpadła w kłopoty. Było to zarówno zabawne jak i pouczające przedstawienie . Wszyscy doskonale się bawiliśmy a spotkanie z językiem angielskim na scenie okazało się zarówno wyzwaniem jak i doskonałą lekcja .
21 listopada klasy 6-8 udały się do klubu Politechnik na sztukę „Peter Black”, którą aktorzy Centrum Teatralnego odegrali w języku angielskim. W przedstawieniu zawarta była historia człowieka, który w ciągu jednego dnia traci dosłownie wszystko. Bohater zaczynając wszystko od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, takimi jak jedzenie, sen, ciepło, praca, przyjaciele - uczy się cenić w życiu to, co naprawdę ważne.
Nasi uczniowie mogli doświadczyć bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim w atrakcyjnej scenicznej formie. Sztuka była nie tylko zabawna i interesująca, ale również bardzo wartościowa.
Prosimy wszystkich rodziców o zapoznanie się z informacją dotyczącą zaraźliwej choroby odry.
W październiku i listopadzie tego roku klasy 6-8 wzięły udział w kolejnym spotkaniu warsztatowym na Politechnice Częstochowskiej Wydziału Zarządzania. W ramach projektu „Zorganizowani na starcie”, tym razem nasi uczniowie poznali tajniki robotyki.
Robotyka jest jedną z najmłodszych nauk, która łączy w sobie elementy mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki. Najpierw, uczniowie skonstruowali roboty z klocków Lego Mainstorm EV3 według instrukcji, a następnie je zaprogramowali. Największą atrakcją warsztatów okazały się zawody sumo, czyli walka robotów.
Uczniowie przyznali, że zajęcia z robotyki były niezmiernie ciekawe i rozwijające.
Więcej zdjęć z warsztatów w galerii.
Miło nam jest poinformować, że uczennica klasy 2, Iga Motyl zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Złota Polska Jesień”.
Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!
Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Natalia Kita (kl.8) zajęła II miejsce w Miejskim integracyjnym konkursie poetycko-plastycznym "Wierszem malowane..." organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21.
Serdecznie gratulujemy!
14 listopada uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą i rodzicami uczestniczyli w uroczystym rozstrzygnięciu Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Selfie z Częstochową”, które odbyło się w Ratuszu. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Muzeum Częstochowskiego. Prace konkursowe zostały ocenione przez profesjonalną komisję. Bardzo cieszymy się, że nasze dzieci zajęły tak wysokie miejsca i otrzymały wyróżnienia.
2 miejsce: Zofia Minkina i Filip Matura.
3 miejsce: Tymoteusz Kędziora
Wyróżnienia: Kamila Leszczyna i Filip Gloc.
Wszystkim małym fotografom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!!!
W październiku oddział przedszkolny wraz z wychowawcą p. Moniką Borek, odwiedził Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie. Przedszkolaki z zachwytem spacerowały po obiekcie, oglądały dyspozytornię, poznając warunki pracy dyspozytora ruchu drogowego, spotkały się z panem motorniczym, obsługą naprawy pojazdów, zaglądały do zabytkowych już, jak i współczesnych pojazdów komunikacji miejskiej. Niemałym przeżyciem była ,,kąpiel autobusu" ze znajdującymi się wewnątrz zwiedzającymi 😀.
8 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy od zaśpiewania wspólnie naszego hymnu narodowego – Mazurka Dąbrowskiego. Następnie, uczniowie klas 6 i 7 oraz uczennica klasy 2 zabrali nas w niezwykłą podróż historyczną. W przedstawieniu słowno – muzycznym pt. Pociąg do Niepodległości, mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia dotyczące przeszłości naszej Ojczyzny.
Prowadzący kolejarze zatrzymywali się na jakiś czas na stacjach: NIEWOLA, POWSTANIA, I WOJNA ŚWIATOWA i NIEPODLEGŁOŚĆ, by wraz z bohaterami tamtych lat przeżywać chwile trudne, często dramatyczne, ale i te dobre, rodzące nadzieję. Uroczysty, a momentami nawet wzruszający nastrój patriotyczny pozwolił nam zatrzymać się i pomyśleć o sprawach naprawdę ważnych dla każdego Polaka. Akademię zakończyliśmy śpiewając piosenkę „Ja to mam szczęście” . Bo my mamy dziś szczęście żyć w wolnym i pięknym kraju, bez wojny, głodu i nienawiści.
Pamiętamy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie – miłość.
22 października nasze uczennice z klasy 6 wzięły udział w VII Powiatowym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim. Klaudia zaśpiewała piosenkę Colour of your life (Michał Szpak), a Zosia Colours of the wind (Judy Kuhn). Obie dziewczynki zaprezentowały się znakomicie i pomimo dużej konkurencji zdobyły wyróżnienia w tym konkursie.
Klaudia Marchwińska – wyróżnienie
Zofia Gadzalińska – wyróżnienie za kreację sceniczną
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Z okazji święta Wszystkich Świętych i tradycyjnego w naszej kulturze odwiedzania grobów najbliższych, uczniowie klasy 1, 2 i 3 wraz z wychowawcami udali się z wizytą na cmentarz parafialny. Uczniowie zapalili okolicznościowe znicze na opuszczonych grobach oraz odmówili modlitwę za zmarłych. Dzieci spisały się na medal. Nie było nikogo, kto nie zachowałby ciszy i powagi. Chcielibyśmy, aby ten zwyczaj stał się bliski każdemu członkowi naszej społeczności szkolnej.
Dnia 14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Przygotowali również humorystyczne przedstawienie pt. "Długa przerwa”. Aktorzy brawurowo odegrali swoje role. Poza tym uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Po części artystycznej przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Na zakończenie Akademii głos zabrała p. Dyrektor Ewa Suchan, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec p. Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.
Dnia 03.10.2019 roku około godziny 9.30 zorganizowana grupa dzieci z klas VI i VII wyruszyła na zaplanowaną wycieczkę do siedziby Radia Jasna Góra.
Po dotarciu na Jasną Górę pierwsze kroki skierowaliśmy w kierunku kaplicy Cudownego Obrazu. Tam chwila modlitwy w intencji naszej szkoły.
Gdy udaliśmy się do siedziby radia, która znajduje się na dziedzińcu klasztornym bardzo serdecznie przywitała nas Pani Redaktor – Pani Mirosława. W środku zostaliśmy oprowadzeni po różnych pomieszczeniach, mogliśmy zobaczyć studio realizacyjne oraz pracę prezenterów radiowych. Cała nasza siódemka młodej młodzieży wystąpiła w audycji radiowej, w której między innymi zostali zapytani: Kim jest dla Ciebie św. Jan Paweł II ?, a odpowiedź brzmiała: Jest dla mnie wielkim Polakiem.
Duże wrażenie wywarło studio nagraniowe , w którym jak usłyszeliśmy udzielały wywiadu znane osobistości, jak np. Roksana Węgiel. Robiąc zdjęcie poczuliśmy się jak gwiazdy.
Dzieci były bardzo zainteresowane w jaki sposób funkcjonuje radio, dlatego też pojawiły się liczne pytania…
W podziękowaniu za oprowadzenie Pani Mirosława została nagrodzona gromkimi oklaskami, szerokimi uśmiechami oraz zapewniona o naszej pamięci modlitewnej.
Pełni wrażeń, wracając do szkoły, opowiadaliśmy sobie to, co nam się podobało. W autobusie było słychać szum naszych rozmów i można było zobaczyć bijące od nas uśmiechy.
W piątek 4 października 2019 roku odbyła się Uroczystość pasowania na ucznia klasy I. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: podinspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Częstochowie pan Dariusz Koper oraz ksiądz Juwencjusz Knosala proboszcz parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, rodzice pierwszoklasistów oraz społeczność szkolna. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły pani Ewy Suchan wraz z panem podinspektorem, który wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie.
Od ubiegłego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Zorganizowani na starcie”. Warsztaty i wykłady są prowadzone przez wykładowców Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. 3 i 4 października klasy 6-8 uczestniczyły w warsztatach „Moje przedsiębiorstwo” oraz „Higieniczny dzień - pracy i wypoczynku". Pierwsza część zajęć dotyczyła funkcjonowania przedsiębiorstwa. Uczniowie pracowali w grupach i mieli za zadanie jak najszybsze zarobienie 500 Zonasów mając do dyspozycji 50 Zonasów kapitału początkowego. Produkowali wyroby, kupowali materiały i narzędzia do produkcji. Musieli kontrolować rynek, ponieważ ceny produktów i materiałów ulegały zmianom.
W drugiej części warsztatów uczniowie przypomnieli jak należy prawidłowo siedzieć przy biurku oraz inne ważne zasady ergonomii.
Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach i niewątpliwie znacznie poszerzyła swą wiedzę na tematy poruszane w warsztatach.
4 października klasa VI wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do Stacji Grawitacja. Wyjazd przyniósł uczestnikom wiele radości i niewątpliwie odprężył. Skoki na trampolinie oraz pokonywanie przeszkód w parku linowym to nie tylko wysiłek fizyczny, ale również niesamowita dawka energii i adrenaliny. To również miło spędzony czas oraz integracja grupy.
Po dwóch godzinach beztroskiej zabawy dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone opuściły park trampolin z nadzieją, że jeszcze nie raz przekroczą jego progi.
Powered by aSc EduPage