W ramach „Czerwono – Niebieskiej Lekcji” w naszej szkole gościliśmy piłkarza klubu sportowego Raków Częstochowa Jeana Carlosa Silva. Uczniowie na spotkanie z piłkarzem ubrali się w niebiesko – czerwone barwy klubu oraz przynieśli klubowe szaliki i inne atrybuty. Oprócz tego dzieci przygotowały szereg pytań do piłkarza. Dowiedzieli się jak wyglądał początek jego kariery, ile czasu dziennie trenuje, jak wygląda jego dzień pracy, co lubi jeść, kto jest jego piłkarskim idolem i wiele, wiele innych ciekawostek. Nasz gość z okazji niedawno obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej przyniósł i wręczył na ręce Pani Dyrektor czerwono – niebieskie ciasto. Spotkanie z Jeanem było dla uczniów bardzo motywujące i pełne pozytywnych wrażeń.
Z pewnością ten dzień zapadnie nam na długo w pamięci.
Spotkanie z piłkarzem
- 2
Dzień Patrona Naszej Szkoły
Dnia 16 października 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona – św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się od wspomnień o św. Janie Pawle II i złożenia kwiatów przy sztandarze Patrona Szkoły. W spotkaniu uczestniczył również Proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Częstochowie o. Radomir Buchcik. Przypomniał wszystkim nauczanie i słowa Wielkiego Polaka.
Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy ulubioną piosenkę naszego Patrona „Barkę”. W tym dniu w naszej szkole opiekunowie Samorządu Uczniowskiego sprzedawali kremówki, o których tak często mówił św. Jan Paweł II.
Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą dynię
- W poniedziałek w naszej szkole odbyło się podsumowanie jesiennego konkursu plastyczno - technicznego na "Najpiękniejszą dynię". Uczniowie licznie wzięli udział w konkursie i zaskoczyli organizatorów swoją kreatywnością i zdolnościami. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Oto wyniki:W kategorii wiekowej klasy 0 - IIII miejsce: Maja Hiller, Hania Tatarowicz, Iga FrukaczII miejsce: Oktawia Dreksler, Antoni Gloc, Marcel OlesiakIII miejsce: Mikołaj Mastalerz, Adrian Dynus, Gabriel GarusW kategorii wiekowej klasy IV - VIII miejsce: Kamila LeszczynaII miejsce: Oliwier Rogacz, Bruno RogaczIII miejsce: Antoni Chrzuszcz, Oktawian ChłądWszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy:)
Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej
Z okazji Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej dzieci z oddziału przedszkolnego, wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym w Hospicjum mieszczącym się przy ul.Kopernika w Częstochowie. Nasi zerówkowicze wraz z innymi uczestnikami zasadzili cebulki żonkili w ramach kampanii Pola Nadziei . Gdy kwiaty te zakwitną wiosną symbolizować mają nadzieję i troskę o innych . Dzieci zwiedziły również budynek hospicjum oraz zostały zaproszone na poczęstunek i otrzymały drobne upominki.
Wyniki Powiatowego Konkursu Biologiczno-Geograficznego na Prezentację Multimedialną: "Osobliwości Jury Krakowsko-Częstochowskiej"
Szanowni Państwo,
W ramach projektu edukacyjnego: „Poznajemy Jurę Krakowsko-Częstochowską”, organizowanego przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Szkołę Podstawową nr 15 im. Polskich Noblistów w Częstochowie, Szkołę Podstawową nr 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Częstochowie prezentujemy wyniki Powiatowego Konkursu Biologiczno-Geograficznego na Prezentację Multimedialną: "OSOBLIWOŚCI JURY KRAKOWSKO- CZĘSTOCHOWSKIEJ".
Serdecznie zapraszamy Laureatów i Uczniów wyróżnionych w konkursie wraz z Opiekunami na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.
Uroczystość podsumowująca projekt odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 15 im. Polskich Noblistów przy ulicy Wirażowej 8 w Częstochowie w dniu 20 października 2023 roku o godzinie 11.00.
Wyniki pozostałych konkursów są dostępne na stronach internetowych:
- Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Noblistów w Częstochowie: https://spnr15.edupage.org/
- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Częstochowie: https://zsp4czest.szkolnastrona.pl/
Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy wzięli udział w projekcie.
Z wyrazami szacunku
Dyrektorzy:
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Częstochowie- Anita Urbańska
Szkoły Podstawowej nr 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie- Ewa Suchan
Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Noblistów w Częstochowie- Tomasz Szczygłowski
W Y N I K I K O N K U R S U:
Kategoria I – uczniowie klas 4-6
Miejsce I
- Szkoła Podstawowa Nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie- Uczennica: Gabriela Dobosz kl. 6
Miejsce II
- Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie- Uczeń: Filip Gloc kl. 6
- Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Częstochowie- Uczennica: Natalia Barylska kl. 4
Miejsce III
- Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie- Uczeń: Miłosz Lis kl. 4
Wyróżnienia:
- Szkoła Podstawowa Nr 39 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie- Uczniowie: Klaudia Gąsińska kl. 6, Kamil Przygoda kl. 5
- Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Częstochowie- Uczennica: Hanna Pawłowska kl. 5
- Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie- Uczniowie: Aleksander Drewniak kl. 6, Bartłomiej Habrowski kl. 4
- Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5 w Częstochowie- Uczennica: Lena Szczęsna kl. 6
- Szkoła Podstawowa Nr 49 im. J. Kusocińskiego w Częstochowie- Uczeń: Dawid Górnicki kl. 6
- Szkoła Podstawowa Nr 51 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 4 w Częstochowie- Uczeń: Paweł Wywiał kl. 6
- Szkoła Podstawowa Nr 21 im. ks. S. Konarskiego w Częstochowie- Uczennica: Hanna Baryła kl. 5
Kategoria II – uczniowie klas 7-8
Miejsce I
- Szkoła Podstawowa Nr 51 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 4 w Częstochowie- Uczeń: Błażej Sirek kl. 7
Miejsce II
- Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Adama Mickiewicza w Częstochowie- Uczennica: Daria Gwiazda kl. 8
Miejsce III
- Szkoła Podstawowa Nr 39 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie- Uczennica: Hanna Abratańska kl. 8
- Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kościelcu- Uczeń: Michał Płuska kl. 7
Wyróżnienia:
- Szkoła Podstawowa Nr 26 im. Tadeusza Kościuszki w Częstochowie- Uczeń: Borys Piętka kl. 7
- Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie- Uczeń: Mikołaj Lalak kl. 7
- Szkoła Podstawowa Nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie- Uczennica: Aleksandra Makles kl. 7
- Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Bolesława Chrobrego w Częstochowie- Uczeń: Jakub Perlak kl. 7
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
(B. Conklin)
Wierni tradycji - 13 października br. - obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku klasa IV przygotowała uroczystość, która składała się z dwóch części: artystycznej i oficjalnej. W części oficjalnej Dyrektor szkoły p. Ewa Suchan powitała wszystkich zgromadzonych i wygłosiła słowo wstępne. Następnie przekazała życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Wyróżniający się pedagodzy i pracownicy administracyjni otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły. Na część artystyczną uroczystości składały się humorystyczne scenki i piosenki z życia szkoły, a także wiązanka refleksji na temat zawodu nauczyciela. Następne święto … za rok.
Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze
12 października społeczność uczniowska wraz z nauczycielami naszej szkoły uczestniczyła w XXIII Pielgrzymce Szkół im. Jana Pawła II. Tegorocznym Jasnogórskim Spotkaniom towarzyszyło hasło „Cywilizacja życia”. Był to czas refleksji, wspomnień o Patronie, który jednoczył wokół siebie różne środowiska. Mogliśmy podziękować za Jego życie, pontyfikat, słowa, które inspirują wciąż nowe pokolenia. Klasy starsze uczestniczyły o 11.00 we Mszy Św. na Jasnogórskich Błoniach sprawowanej pod przewodnictwem Duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ks. bpa Marka Solarczyka, który do uczniów skierował piękne słowa na temat doświadczania czasu przez młodych ludzi. Nigdy nie wiemy, kiedy nasze doświadczenia z życia szkolnego zaowocują w przyszłości. Odwołał się także do osoby świętego Carla Aqutisa- świętego z Internetu, którego życie niczym nie różniło się od naszego, ale swoimi czynami zasłużył na miano Świętego.
Jesienne spotkanie przy ognisku
W dniu 6 października na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich uczestników życia szkolnego: Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i uczniów. Można było zjeść kiełbasę z grilla, pyszne domowe ciasto. W piękne jesienne popołudnie odbywały się liczne rozmowy przy kawie. Na boisku szkolnym rozgrywane były mecze reprezentacji uczniów szkoły i Rodziców (składy mieszane). Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie spotkania. Przebiegło w bardzo sympatycznej i miłej atmosferze, przyjemnie będzie je wspominać.
Dzień Gier Planszowych
- 1
Dzień Gier Planszowych, który obchodzony jest 10 października to doskonały sposób na spędzenie czasu bez telefonu i komputera. Zadaniem gier planszowych jest nauka zasad fair play, kreatywnego spędzania czasu, rozwoju wyobraźni i właściwego funkcjonowania w grupie. Uczniowie naszej szkoły w tym dniu przynieśli wiele ciekawych gier planszowych. Podczas przerw i wybranych lekcji mogli zaprezentować swoje gry i stoczyć wiele ciekawych rozgrywek z kolegami.Rozgrywki rozgrywały się w miłej atmosferze, integrowały zespoły klasowe, jak również społeczność szkoły.
Jesień w górach
To był piękny, jesienny dzień. Tym razem w sobotę 7 października wybraliśmy możliwość wyjazdu z naszym kołem PTTK w Beskidy. Razem z nami wyruszyli uczniowie i rodzice, którym nie przeszkadza wstawanie o 6 rano w dzień wolny od zajęć. Spotkaliśmy się w komplecie przy ul. Focha, czekając na rozlokowanie tłumu zgromadzonych do sześciu autokarów wycieczkowiczów. Zastanawialiśmy się przez chwilę, czy to na pewno był dobry pomysł: zimno, ciemno jeszcze, niepewna aura, opiekunowie się stresują wyczytując kogoś, kto może jeszcze smacznie śpi (pozdrawiamy naszego kolegę!) W autobusie jednak powrócił nam dobry humor: mogliśmy dowolnie zająć miejsca, wszyscy uczestnicy byli z naszej szkoły (nikt nie musiał narzekać na nasze zachowanie!), pan kierowca wyprzedził po drodze 2 autokary, które wcześniej od nas wyjechały i nawet na stacji benzynowej nie było kolejek do toalet. Kolejki nastąpiły dopiero w dolnej stacji kolejki linowej na Szyndzielnię, która miała nam skrócić czas i oszczędzić energię wejścia na wysokość 1028 m n.p.m. Oszczędzona nam została jedynie energia, ale wjazd był bardzo przyjemny. Wygodną, nowoczesną kolejką gondolową pokonuje się odległość 1810 m i „stromość” 450 metrów wysokości względnej. Jedyny moment zdenerwowania pojawił się w momencie zatrzymania całego ciągu wagoników i pojawienia się głośnego piskliwego dźwięku w dolnej stacji. Na szczęście nic niepokojącego się nie wydarzyło. Po chwili wszystkie wagony ruszyły, więc mogliśmy znów podziwiać panoramę Beskidu Śląskiego z jednej strony i panoramę miasta Bielsko Biała w innej części. W miejscu, w którym wysiedliśmy na górnej stacji kolejki rozpoczynał się nasz rajd. Wtedy okazało się, że wszyscy czekający wycieczkowicze z ul. Focha w Częstochowie są obok nas! Tylko nasi nauczyciele nie byli zadowoleni z tej sytuacji i przy każdym zakręcie nas liczyli, przeliczali, raz wychodziło im za mało, raz za dużo, ale ostatecznie w pełnym składzie dotarliśmy już dość zmęczeni do pięknego schroniska PTTK Klimczok. Po zjedzeniu pysznego posiłku, wyruszyliśmy na szczyt nieopodal (700 metrów stromego wejścia! Ufff…). Podziwialiśmy po drodze piękny ogród, w którym osoby związane z górami: alpiniści, taternicy, przewodnicy i turyści z całego świata przywieźli i zostawili materiał skalny z wielu miejsc (znaleźliśmy także nasze lokalne wapienie jurajskie!) Pogoda była wspaniała; świeciło ciepłe jesienne słońce, więc wykorzystywaliśmy nasze plecaki do noszenia bluz czy kurtek. Przydały się na szczycie, gdzie odczuwalny był bardzo silny wiatr. Ze szczytu Klimczok (1117 m.n.p.m.) rozpościerał się przepiękny widok na szczyty Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Po krótkim odpoczynku w tym malowniczym miejscu, rozpoczęliśmy drogę powrotną. Nie była ona usłana gładkimi ścieżynkami, obfitowała w stromizmy, kamienie, wystające korzenie. Niektórzy uczestnicy uznali swoją pomyłkę że niepotrzebnie narzekali przy wejściach, bo gorzej jednak się schodzi. Optymiści twierdzili, że im jest to obojętne. Słychać było po drodze nasz śmiech, śpiew, rozmowy i bardzo sprawnie dotarliśmy wszyscy cali, zdrowi (guzy i siniaki się nie liczą!) do naszego autokaru i właśnie wtedy zaczął padać deszcz. Taka sytuacja nazywana jest potocznie „szczęściem”. Wycieczka należała do udanych, wszyscy pomimo zmęczenia wrócili zadowoleni. Serdecznie zapraszamy na następną wyprawę górską 21 października! Z turystycznym pozdrowieniem,
UCZESTNIK RAJDU
Bieg Orląt Lwowskich
W dniu 4 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Orląt. Bieg Orląt Lwowskich zorganizowany został przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Szkołę Podstawową nr 14 w Częstochowie. Główną ideą tego biegu jest upamiętnienie dzielnych obrońców Lwowa – dzieci i młodzieży nazwanymi Orlętami Lwowskimi, które w latach 1918-1919 zginęły w walce o wolną Polskę. Bohaterskich ofiar było 1421, a najmłodszy – Janek Kukawski miał zaledwie 9 lat. Dystans, który należało pokonać to symboliczne 1421 metrów. Uczniowie wykazali się ogromną determinacją i duchem walki pokonując wyznaczoną trasę. W nagrodę za włożony trud i wysiłek uczestnicy otrzymali medale.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Wyjazd na Wileńszczyznę
W dniach 27.09.-30.09.2023 roku uczniowie klasy siódmej naszej Szkoły brali udział w wyjeździe na Wileńszczyznę. Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili między innymi Zułowo- miejsce urodzin Józefa Piłsudskiego oraz Cmentarz na Rossie, gdzie pochowana jest Matka Józefa Piłsudskiego oraz serce Marszałka. W miejscach tych odbyły się uroczystości patriotyczne poświęcone pamięci Pierwszego Naczelnika Państwa. Wielką atrakcją dla uczniów było zwiedzanie zabytków Starego Miasta w Wilnie. Doniosłym momentem był udział we Mszy Świętej przed Obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Uczniowie odwiedzili również polskie szkoły na Wileńszczyźnie, gdzie mieli okazję osobiście poznać młodych Polaków z Litwy.
III Bieg Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej
W dniu 27 września 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Biegu Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Głównym celem tego wydarzenia było uczczenie 84. rocznicy powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego. Nasza szkoła zgłosiła dwa 5-osobowe patrole, jeden z klasy IV, jeden z klasy V. Wydarzenie to rozpoczęło się na Starym Rynku, gdzie po otrzymaniu zadań, mapy oraz karty patrolowej uczestnicy przystąpili do biegu wykonując przygotowane przez organizatorów po drodze zadania. Zakończenie zmagań miało miejsce na Placu Pamięci Narodowej gdzie odbyło się podsumowanie biegu oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem „Poległym w Obronie Ojczyzny”.
Dzień Latawca
- 6
Szkolny Dzień Latawca odbył się 2 października 2023r. Jest to dzień promujący między innymi zrozumienie między ludźmi na całym świecie. Kolorowe latawce z długimi ogonami przepięknie prezentowały się na tle jesiennego pejzażu na boisku szkolnym.
Wycieczka klasy 4
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała uczniom klasy 4 podczas wycieczki integracyjnej. Dzieci odwiedziły Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Przemierzając alejki ogrodu miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta, poznać ich wygląd i tryb życia. Drugi cel to Planetarium Śląskie gdzie można było obejrzeć funkcjonowanie profesjonalnego obserwatorium oraz zobaczyć niebo nad Śląskiem – wyjątkowy pokaz nieboskłonu na 23 – metrowym sferycznym ekranie. Dzieci obejrzały seans mówiący o odkrywaniu kosmosu przez człowieka, rozwoju nauki oraz prawach jakimi rządzą się loty w kosmos. Wycieczka przebiegała w miłej atmosferze, była ciekawa i pouczająca, stanowiła urozmaicenie czasu wolnego. Zadowoleni, z uśmiechem na twarzy i trochę zmęczeni wróciliśmy do domu.
Sukces ucznia naszej szkoły z klasy 5
Z radością zawiadamiamy, że uczeń naszej szkoły z klasy 5 Adam Gliński w niedzielę 1.X w Sieradzu zdobył złoty medal w siatkówce razem z kolegami z drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie w OgólnopolskimTurnieju Minisiatkówki Trójek Chłopców SMILE ACTIVE CUP 2023 rozgrywanym w ramach XXXI Memoriału Erazma Kicińskiego i XX Memoriału Wiktora Dłubały. W turnieju udział wzięło 18 klubów ze ścisłej mini siatkarskiej czołówki w Polsce.W finale Adam z drużyną pokonał mistrza Polski Energetyka Poznań i wicemistrza Polski UKS Wałbrzych, a także Wifamę Łódź i UKSStarogard Gdański. Zagrali koncertowo!
Ukraina
W nowym roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła nawiązała kontakt ze szkołą w Ukrainie w miejscowości Rożen Mały. Rożen Mały to wieś w Ukrainie, w obwodzie iwanfrankowskim w rejonie kosowskim. W ramach Dnia Języków Europejskich nauczyciele i młodzież naszej szkoły połączyli się z nauczycielami szkoły ukraińskiej za pomocą aplikacji WhatsApp. Uczestnicy wideokonferencji mieli okazję zobaczyć swoje szkoły, wzajemnie się powitać, zajrzeć przez chwilę na zajęcia prowadzone właśnie w chwili połączenia, zobaczyć sale lekcyjne, uczniów i otoczenie szkoły. Pamiętamy, że w Ukrainie nadal trwa wojna, o czym również wspomnieli ukraińscy nauczyciele. Cieszymy się, że mogliśmy choć na chwilę znaleźć się w innej europejskiej szkole i mamy nadzieję, że nasza przyszła współpraca przyniesie obopólne korzyści.
SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM
- 1
W czwartek 28 września uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu ze st. asp. Jędrzejem Brożyniakiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności Straży Pożarnej. Uczniowie dowiedzieli się , że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Poznali jego zadania i obowiązki oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. St.asp. Jędzrzej Brożyniak zademonstrował zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przypomniał numery alarmowe, które należy znać. Uczniowie zobaczyli , jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie nożyc hydraulicznych oraz mozliwość przymierzenia stroju strażackiego.
Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć.
Podsumowanie Kampanii Aktywna Wiosna
22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym podsumowaniu Kampanii społecznej Aktywna Wiosna, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie. Głównym celem kampanii było promowanie zdrowego stylu życia, zrównoważonej mobilności oraz zachęcanie do aktywności zarówno dzieci, ich opiekunów, grona pedagogicznego. Uroczystość rozpoczął pochód promujący zdrowy styl życia, przemarsz ulicami osiedla przedstawicieli częstochowskich szkół oraz przedszkoli wraz z wychowawcami, a następnie uczniowie mogli sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych. Organizatorzy zapewnili zdrowy, smaczny poczęstunek. Nasza szkoła odebrała gratulacje i podziękowania z rąk Prezydenta Miasta oraz Naczelnika Wydziału Edukacji. Podczas uroczystości dopisywała piękna, słoneczna pogoda i wspaniałe humory uczestników.
Gratulacje
Miło nam poinformować że nasz uczeń Mateusz Drej został drużynowym Vice mistrzem Polski Młoda CS superliga w speedrowerze.
Serdecznie Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!
Archiwum Aktualności